Bu işlem vaser liposuction işlemidir. Ultrasonik ses dalgaları yardımı ile vücuttaki fazlalıklardan kurtulma işlemidir. Vaser yağ dokuya özeldir. Çevre dokulara daha belirgin hasar vermez. Yüzeyel ve derin alanlarda çalışılarak alttaki kas yapıları daha belirgin hale getirilmeye çalışılır. Peki işlem kalıcımıdır. Vücutta ergenlik sonrası yağ hücreleri çoğalmaz. Vaser ile alınan yağlarda hücre çoğalması olmyacaktır. Fakat kilo alınmaya devam edilirse ve yaşam tarzı düzenlenmezse yağ hücreleri sayı olarak değilse bile hacim olarak büyüyebilir. Bu da operasyon sonucunu değiştirebilir.

4 d vaser liposuction ile daha atletik bir yapıya sahip olunabilir. Kadınlarda ve erkeklerde uygulama teknikleri farklıdır. Kadınlarda daha ince bir bel hedeflenir. Daha yuvarlak popo hatları istenir. Erkek hastalarda ise karın bölgesi, yan kısımlardaki karın kasları daha belirgin hale getirilmeye çalışılır.

Karın bölgesi, sırt bölgesi, kol bölgesi,omuz bölgesi vb alanlar bu işlemden fayda görebilir. Aynı zamanda vaser ile eritilen yağ başka alanlara da aktarılabilir. Bu sayede hatlar daha belirgin hale gelebilir. Özellikle six pack denen karın bögesi kasları belirginleştirmesi bu yöntemle yapılır. Omuz bölgesi kaslarının belirgin hale getirilmeside bu işlemdir.

Operasyon sonrası 4 hafta kadar korse giyilmelidir. Şekil alma bir iki ay içinde olabilir. Morluk vb durumlar olabilir. Zamanla azalarak geçecektir. İşlem açılan küçük deliklerden yapılır. Vaser sistemi yağ dokuya özel etki eder. Çevredeki kan damarları, lenf damarları daha az zarar görebilir. Bu da morluk vb oluşumunu azaltır. Bu teknik ile istene sonuç her zaman alınamayabilir. Operasyon sonrası masajlar, basıç ve operasyona destetk tedavilerine gerek olabilir.