Vücutta pigment yani deriye rengini veren hücrelerde aşırı çoğalma meydana gelirse halk arasında ben olarak bilinen nevüsler meydana gelir. Güneşe sık maruz kalınması, genetik alt yapı , ten rengi önemli sebeplerdendir. Baş boyun bölgesinde sık olmakla beraber vücutta her alanda görülebilir. Gövdede ön arka kısımlarda, kol ve bacaklarda olabilir.

Hastaların en sık verdiği hikaye uzun süredir var olan nevüsün giderek büyüdüğü şeklindedir. Ama kısa sürede ortaya çıkan ve büyüyen benler olabilir. Bazı kişilerde çeşitli sebeplerden çok sayıda benler olabilir. Ayrıca benler yani nevüsler çok çeşitli tiplere sahiptir. Sıklıkla muayene ile tipini yani patolojik türünü belirleyebilmekle beraber asıl tanısı patolojik olarak konmaktadır.

Ben aldırma ankara ile nevüsleri alabiliriz. Bu işlem lokal anestezi altında yapılır. Bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Bu alanda elips şeklinde bir kesi yapılır ve ben çıkarılır. Çıkan lezyon patolojiye yollanır. Bu sayede asıl tanı konur. Atılan dikişler genelde 7 gün içinde alınır. Bu süre zarfında yarayı korumak gerekir. Hastaların merak ettiği durumlardan biride iz kalıp kalmayacağıdır. Deride tam kat hasar olduğu zaman muhakkak iz kalır ama dikkatli bir şekilde yapılan cerrahi işlemlerden sonra daha az iz kalabilir. Kişisel farklar vardır. Kimi hastalarda daha az iz kalır. Kiminde ise daha çok iz kalır. Önemli olan sizin nevüsten ne kadar rahatsız olduğunuzdur. Örneğin yanak bölgesinde bulunan büyük bir nevüs alınabilir. Alındıktan sonra kalan iz nevüsten daha az rahatsız edebilir. Ayrıca bazı durumlarda tıbbi olarak benlerin alınması gerekir. örneğin son zamanlarda çıkan, giderek büyüyen, ya da son zamanlarda düzensiz hale gelen, sık sık kanayan, sık sık travmaya maruz kalan benlere dikkat edilmelidir.

Ben aldırma Ankara ile ilgili yanlış bilinen bir konu cerrahi olarak ben aldırmanın kötü huylu cilt kanserine yol açtığıdır. Bu yanlıştır. Böyle bir durum yoktur.  Zaten cilt kanserlerinin tedavisi büyük oranda cerrahidir. Yani lezyonun alınmasıdır. Bu nedenle çıkan materyalde patolojiye gider tanı konur. Durumu kötüleştirdiğine dair bilgi yanlıştır.

Sık gelen sorulardan biride lazerle ben aldırma ankara ile ilgilidir. Genel olarak bu işlemde ben tam kat olarak yakılarak yok edilir. Yani gene deride tam kat hasar olur. Göçme şeklinde iz kalır. Nevüs patolojiye gidemez çünkü yakılır. Hastaların yanlış bildiği lazer ile iz kalmayacağıdır. Bu yanlış bir bilgidir. Genel olarak basit deri lezyonları, basit pigmente küçük lezyonlar, çiller, basit deri eki lezyonları bundan fayda görebilir. Ama büyük benler için patolojik inceleme yapılması daha doğru olabilir.

Peki benlerden parça alınır mı? Cevabı hem evet hem hayırdır. Belirli bir büyüklüğe kadar olan benler genelde total alınır sonrasında patolojiye gider. Ama önemli yapıları kapsayan belirli büyüklük üzerinde, çıkarılınca önemli yapıların tekrar yapılması gereken benlerden parça alınabilir. Ama bu hastalarda daha az görülmektedir. Ben tedavisi ankara ile ilgili en doğru bilgiyi doktorunuz verecektir.

Ben tedavisi ankara için tıbbi durumuz önemlidir. Ek hastalıklar önemlidir. Doktorunuzu tam olarak bilgilendirmeniz gerekir. Ben aldırma ankara genelde lokal anestezi altında yapılır. Alınan nevüsler tek tek ayrı olarak bölge yazılarak patolojiye gönderilir. Sonuçlar beklenir. Yara yeri ince estetik olarak daha iz bırakan dikişlerle kapatılır. Lazerle ben aldırma ankara ya uygun olup olmadığınızı doktorunuz söyleyecektir.

Ben aldırma ankara fiyatları, ankara ben aldırma fiyatları değişkendir. Alınan nevüs sayısı önemlidir. Patolojik inceleme ücreti olacaktır. Tıbbi durumunuz önemlidir. Anestezi türü önemlidir. Ayrıntılı bilgiyi doktorunuz verecektir.