Göz Altı Dolgu Uygulamaları, Göz Altı Işık Dolgusu

 

Göz altı bölgesinde morluklar çeşitli nedenlerle ortaya çıkar. Kabaca bu alanda kan göllenmesi morluklara yol açar. Uzun süre ekrana bakılarak yapılan işler, uykusuzluk ve genetik faktörler sık sebeplerdendir. Göz altı ışık dolgusu Ankara, Göz altı bölgesinde oluşan çökmelerin ve morlukların tedavisinde operasyon istemeyen hastalara göz altı dolgusu uygulamaları yapılabilir. Göz altı dolgularında genel olarak hyalüronik asit içeren dolgular kullanılmaktadır. Çukurluğun olduğu alan doldurulunca daha genç dinamik bir görünümü elde edilebilir. Işık dolgusu ise içinde hyalüronik aside ek olarak çeşitli ilaçlar içerir. Morluklara yaklaşık %30 oranında iyi gelebilir. Genel olarak etkisi 1 ay içinde tam olarak oturmaktadır. Hacim etkisi ise hemen belli olur. Kalıcılık süresi kişilerde farklı olmakla beraber yaklaşık 1 yıl civarındadır.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU ANKARA SONRASI SÜREÇ


Göz altı bölgesinde zamanlar çökmeler meydana gelir. Daha küçük yaşlarda yanak göz altı bölgesi devamlılık göstermesine rağmen yaşlanma ile beraber ya da genetik olarak göz altı bölgesinde çökmeler,morluklar meydana gelebilir.

Göz altı alanda belirgin torbalanmalar mevcutsa bundan cerrahi yardımı ile kurtulmak doğru olabilir. En doğru bilgiyi doktor muayenesi verecektir. Torbalanması çok olmayan ya da başka bir engel durumu olmayan hastalara göz altı ışık dolgusu ankara yapılabilir.
İşlem yaklaşık 10 dk kadar sürer. Kanül ile ya da iğne ile yapılabilir. Sonrasında hafif masajla verilen dolgu dağıtılır. Çökme etkisi hemen fark edilir şekilde düzelebilir. Morluklara etkiside değişebilir. Asıl olarak morluk etkisi yaklaşık 4 hafta içinde daha belirgin olarak fark edilebilir. Göz altı morluklarının kesin bir tedavisi yoktur. Bu işlemler hafifletebilir.

Morluk meydana gelebilir. Işlem sonrası hemen yoğun buz uygulaması morluğu azaltabilir. Morluk hemen ortaya çıkabileceği gibi daha sonrada ortaya çıkabilir. Morluk alıcı kremler önerilir. Fayda edebilir. Morluk zamanla azalır. Kişiler arası değişkendir. Botoks Ankara ile beraber bu uygulama yapılabilir. Dudak dolgusu ankara ya da diğer işlemlerle beraber yapılabilir. Doktor karar verecektir.

10 gün içinde eğer gerekli ise kontrol yapılabilir. Varsa topaklanma vb durum düzeltilir. Hastalardan sık gelen sorulardan biri tek enjektör yeterli gelir midir? Iki enjektör yapılan uygulamalarda komplikasyon oranları artabilir. Bu nedenle tek enjektör olarak yapılması daha güvenli durmaktadır. Eğer gerekli olursa 6-7 ay içinde ek olarak bir enjektör daha yapılması daha doğru olabilir. Burada önemli olan kişisel yaklaşım ve tecrubedir. En doğru kararı doktorunuz verecektir.

Göz altı bölgesinde oluklanma sizi yaşlı gösterebilir. Göz altı ışık dolgusu ankara ile bu azalabilir. En doğru planı doktorunuz yapacaktır.

Göz altı ışık dolgusu ankara fiyat, değişkendir. Kullanılan malzeme önemlidir. Tecrübe önemlidir. Göz altı ışık dolgusu yaptıranlar ankara buna dikkat etmeli en doğru bilgi için doktor ile görüşmelidirler.

 

Open chat