Sıklıkla HydraFacial Ankara cilt bakım sistemi olarak bilinen bu sistem sıvı dermabrazyon cilt bakımı ve anti aging uygulama sistemidir. Vakum yardımı ile ciltteki ölü dokuları uzaklaştırırken, sonrasında çeşitli maddeleri cilde beraberinde verir. Bu sayede cilt bakımı yapılırken gençleşme ve anti aging uygulaması gerçekleştirilir. Bakım sonrasında ise cilde LED ışığı uygulanır. Bu işlemin çeşitli aşamaları mevcuttur.

Birinci aşama vakumdur. Cilt vakumlanarak temizlenir. Ölü dokular alınır.

Ikinci aşama ise vakum işlemi sıvı kullanarak yapılır. Daha sorunlu ciltlerde ise mikrodermabrazyon başlığı ile cilt üst katmanı soyulur.

Üçüncü aşama serum verilmesidir. Leke ve kırışıklık durumlarına göre serumlar verilir.

Nemlendirme aşaması 4. aşamadır. Çeşitli pepditler, antioksidanlar verilir.

Son aşamada ise cilt yapınıza LED ışığı verilir.

Kuru, gözenekli ,güneş hasarı bulunan ciltlere, akneli ciltlere ve çeşitli cilt tiplerine uygulanabilir. Bir iki hafta aralarla 4-6 seans yapılabilir. Tahriş klasik bakıma göre daha az olabilir. Etki genelde hemen farkedilebilir.

Bu işlem aslında bir cilt bakımı ankara işlemidir. Klasik bakımdan farkı cildi daha az tahriş etmesidir. Buda vakum yardımı ile temizleme işlemi yapılmasından kaynaklanır. Sıvı dermabrazyon yani bilindiği adı ile hydrofasiyal ankara cilt bakımı ücretleri değişkendir. Durumuz size özeldir. Seans sayısı, kullanılacak solüsyonlar önem kazanır. Cilt bakımı ankara fiyatları için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.