VASER LİPOSUCTİON HANGİ BÖLGELERE YAPILABİLİR?

Vibration Amplification of Sound Energy at Resonance yani kısaca VASER ultrasonik yardımla yağ alma işlemine verilen isimdir. Bu sistemle yağ dokuya seçici etki görülür. Seçici etki ile sadece yağ doku hedef alınır. Kan damarları, sinir dokusu, lenf dokuları etkilenme olmayabilir. Alınan yağ daha saf haldedir.

Hangi  bölgelere vaser liposuction Ankara uygulanabilir. Sık olarak kol, gıdı, karın basen ,sırt bölgeleri, uyluk iç kısımları ,uyluk bölgeleri, alt bacakta uygulanabilen bir işlemdir.

Vaser liposuction fiyatları uygulanan bölgelere değişir. Sizin tibbı durumuz ek hastalıklar  önemlidir. Fiyatlarda bunlar belirleyici olur. Tek bir fiyat yoktur.

Kol bölgesi için genelde yapılan tek bir kesiden girilir. Kol bölgesine sıvı verilir. Yaklaşık 3 mm kanüllerin gireceği bir kesi yapılır. Bu alandan girilerek yağ dokusu parçalanır,eritilir. Sonrasında yağ dışarı alınır. Delikler kapatılır. Kol korsesi giyilir. Yaklaşık 3 hafta kullanım önerilir. Kısıtlı bir işlemde lokal anestezi tercih edilebilir. Büyük alanlarda genel anestezi tercih edilir.

Gıdı bölgesi vaser liposuction için çene altı bölgeden ve gerekli ise kulak alt kısımlardan küçük delikler açılır. Gıdı bölgesindeki yağ sıvı verildikten sonra eritilir. Sonrasında çekilir. Delikler kapatılır. Korse giydirilir. 2 hafta civarında korse önerilir.  İşlem uygun hastada lokal anestezi altında yapılabilir.

Karın bölgesinde aşırı sarkması olmayanlar,fıtık vb sorunları olmayanlar bu işleme uygun olabilir. Karın alt kısımdan göbek etrafından açılan deliklerden girilir. Karındaki yağ doku eritilir. Sonrasında dışarı alınır. Bel oyuntusu aynı işlemde yapılabilir. Simit bölgesi düzeltilir. Ekstra kesi yapılmaz. Korse giydirilir. 3 hafta kadar kullanılır.

Uyluk bölgesi içinde açılan deliklerden sıvı verilir. Uygun süre beklenir. Özellikle çok şikayet edilen uyluk iç kısımlar ki bu alanlarda birbirine sürtmeler hastaları rahatsız eder. Basen alanlarına uyluk yan ve ön kısımlara uygunsanız vaser liposuction Ankara yapılabilir. Korse giyilir. 3 hafta kullanım önerilir.

Alt bacak içinde vaser liposuction yapılabilir. Bu alandaki yağlanmadan kurtulmak genelde çok zordur. Bu alanda lipoödem denen ağrıda yapabilen durumlar olabilir. Bu durumda da uygunsanız vaser işlemi ile yağlanmadan kurtulabilirsiniz. Korse takılır. Delikler öncesinde kapatılır.

Sırt bölgesi içinde işlem yapılabilir. Özellikle melek kanatları denilen alan fayda görebilir. Bel oyuntusu oluşturmak için arka kısımdan da müdahele yapılırsa daha etkili olabilir. Çeşitli alanlardan delikler açılır. Sıvı verilip beklenir. Sonrasında eritilen yağ dışarı alınır. Delikler kapatılır.