Botox Ankara

Botulinum toksin uygulamaları giderek yaygınlaşmaktadır. Yüz gençleştirmede önemli  bir silahtır. Toksin Clastridium Botulinum bakterisinin bir toksinidir. Kas sinir kavaşağına etki ederek kas kasılmasını engeller. Bu sayede özellikle mimik kırışıklıklarının açılmasına yardım eder.

Yüz bölgesinde özellikle alında ,göz çevresinde kaslar cilt altına sıkıca yapışmıştır. Sık mimik yapma, yaşlanma, genetik gibi sebeplerle yüzde kırışıklıklar zamanla daha çok dikkat çeker. Botoks Ankara uygulaması ile bu durum azaltılabilir.

Botoks Ankara nın sık yapıldığı yerler, alın bölgesi, göz çevresi yani kaz ayak botoksu, kaş arası botoksu ,  dudak üzeri ince çizgileri için dudak botoksu Ankara ,burun üzeri çizgiler için, boyun bölgesini, gummy smile yani dişetinin fazla görüldüğü durum olarak kısaca özetlenebilir. Ayrıca terleme botoksu Ankara koltuk altı alan, el ve ayak bölgesi için yapılabilir. Migren botoksu Ankara da migren tedavisinde yeri olabilir. Diş sıkma botoksu Ankara  ile masseter kası hedeflenir. Bu sayede yüzdeki kare yüz görünümü daha yumuşayabilir. Dış sıkma yani bruksizm azalabilir. Diş hassasiyetleri, çene eklemi rahatsızlıkları azalabilir. Burun botoksu Ankara ile ise burun üzeri çizgileri azalabilir. Ayrıca burun uç kısım kök bölgesi yapılan botoks ile burun uç kısımda bir miktar kalkma sağlanabilir.

Botoks Ankara yapıldıktan yaklaşık 3-7 gün içinde etki eder. Etkisi yaklaşık 4-6 ay arasında sürer. Etki süresi değişkendir. Kişiler arası belirgin farklar bulunabilir. Yapıldığı doz önemlidir. Yüksek dozların etkisi daha kalıcı olabilir. Fakat kısa sürede daha doğal olmayan sonuçlarla karşılaşılabilir. Etki mekanizmasında kas kasılması azaltılır. Bu sayede kişideki mimik çizgileri azalır.

Uygulama genel olarak aşırı ağrılı değildir. Öncesinde lokal anestezik kremler sürülebilir. Bir süre beklenirse fayda edebilir. Botoks Ankara ile alın bölgesi çizgileri, kaz ayakları yumuşatılabilir. Dudak üzeri çizgiler azalabilir. Kaş arası botoksu ile kaş çatma azalır. Boyundaki bantlar yumuşayabilir. Uygulama sonrası gerekli olursa hastalara 10 gün sonra revizyon yapılabilir. Ek doz gerekli ise örneğin kaşlar aşırı kalkmışsa yumuşatılabilir. Kırışıklıklar yeterli açılmamışsa ek doz ile daha açılabilir. Uygulayanın tecrübesine göre değişir.

Botoks Ankara fiyatları fiyatları değişkendir. Kişiye yapılan doz önem kazanır. En doğru bilgiyi doktorunuzla görüşmede alabilirsiniz. Örneğin migren için yapılan ünite fazladır. Migren botoksu fiyatı farklıdır. Çene botoksu Ankara fiyatı yapılan üniteye göre değişir. Terleme botoksu Ankara  fiyatları değişkendir. Ankara botoks fiyatları için doktor muayenesi şarttır.

Botoks Ankara sonrası küçük morluklar olabilir. Ama günlük hayata devam etmede sıkıntı yoktur.Hasta kapatıcısını sürerek yaşama devam eder.

Botoks ile ilgili sık sorulan bir soru yaptırmazsam daha kötü olup olmayacağıdır. Hayır eğer botoks yaptırmazsanız durum eski halini alır daha kötü olmaz.