MİGREN BOTOKSU ANKARA

Migren kaynaklı baş ağrıları kişiyi günlük hayatta ciddi olarak zor duruma sokabilir. Üst üste gelen ataklar ,yoğun başağrıları iş gücü kaybına neden olabilir. Migren botoksu ankara bu durum tedavisinde bir alternatif olabilir.

Migren botoksu ankara ile migren ataklarının sayısı azalabilir. Ağrılı geçen gün sayıları azalabilir. Var olan ağrılarda daha hafif seyredebilir. Migren botoksu botoks ankara dan farklı olarak kozmetik amaçlı değildir.

Özellikle alın, şakak bölgesi, ensede duysal sinirlerin çıktığı alanlar vardır. Bu alan çevresinde kaslarımız mevcuttur. Bir teoriye göre bu kasların sinirleri sıkıştırması migrene yol açabilmekte, var olan durumu kötüleştirebilmektedir.

 

Migren botoksu ankara ile bu kaslara enjeksiyon yapılarak kaslar gevşetilir ve ağrıları azaltılabilir. Migren botoksu alın bölgesi, özellikle kaş üzeri alana, şakakta temporal kas içine, ense bölgesinde kafa arka kısımda sinir çıkış alanlarına yakın kısıma yapılabilir. Bu durumda kaslar rahatlayarak sinirlere baskı yapmaz. Ağrı şiddeti azalır. Ataklar daha az olabilir. Migren botoksu ankara ile bu durum sağlanabilir. Migren botoksu ankara fiyatları değişkendir. Yapılacak alanlara, ağrının kaynaklandığı bölgeye, yapılacak doza göre fiyat değişir. En ayrıntılı bilgiyi doktorunuzla görüşmede alabilirsiniz.