Alın bölgesi alt kısımda var olan kaslar cilde sıkıca yapışmıştır. Çok mimik yapanlarda, genetik olarak, sigara içenlerde, güneşe sık maruz kalanlarda bu alanda kırışıklıklar meydana gelebilir. Çeşitli yaşlarda görülebilir. Genelde otuzlu yaşlardan sonra daha belirgin olabilir.

Alın Botoksu ankara ile bu alandaki kırışıklıklar azalabilir. Botoks bir bakteri toksinidir. Kas kasılmasını azaltıp kırşıklık oluşumunu azaltır. Amaç kasların tamamen kasılmasını durdurmak değildir. Kasılmasıyı azaltmak hedeflenir. İşlem kısa sürer. Ağrı eşiği çok düşük kişiler hariç genelde çok ağrılı olarak tariflenmez. Etkisi yaklaşık 3-7 güç içinde ortaya çıkar. Kalıcılık yaklaşık 4-6 ay arasında olabilir.

Çok sorulan sorulardan biri botoks ankara sonrası eğer tekrar yapılmazsa daha kötüye gidip gitmeyeceğidir. Cevabı hayırdır. Tekrar botoks ankara yapılmazsa daha kötü olmaz. Eski haline gelir. Peki herkese göz çevresi ve alın beraber mi yapılmalıdır. Bununda cevabı hayırdır. Kişi göz çevresinden şikayetçi değilse alın botoksu ankara yeterli olabilir. En doğru kararı doktor verecektir.

Alın botoksu ankara fiyatları, botoks ankara fiyatları değişkendir. Yapılan doz önemlidir. En doğru bilgiyi doktorunuz verecektir.