Günlük hayatta maruz kaldığımız stres, genetik nedenler vb durumlardan dolayı dişlerimizi istemsiz olarak normalden fazla bir şekilde farkında olmadan sıkabiliriz. Bu durumda masseter kası ismi verilen alt çene arka kısımda iki taraflı olarak var olan kasımız normalden daha büyük hale gelebilir.Kasın ailevi nedenlerle büyük olmasıda diş sıkmaya neden olabilir. Ayrıca kafamızda iki yan kısımda saçlı deride şakak ismi verilen bölgede yer alan kaslarımızda normalden daha fazla kasılarak diş sıkma sorununa yol açabilir.

Bu durumdan kurtulmak için diş sıkma botoksu Ankara yapılabilir. Çene alt kısımda yer alan masseter kasına botoks yapılabilir. Kafa yan kısımlarda yer alan temporal kaslarada botoks yapılarak diş sıkma azaltılabilir. Masseter botoksu ankara ile diş sıkma sorunu geçebilir. Aynı zamanda yüzümüzde incelme meydana gelebilir. Çene botoksu ankara işlemi sonrası bu kas küçülür. Işlem yaklaşık 5-10 dk kadar sürer. Genelde hastalar tarafından iyi tolere edilebilen bir uygulamadır. Yaklaşık 10 gün sonra kontrol yapılır. Gerekli olursa ek doz yapılır. Bu işlemin kalıcılığı değişkendir. Genelde 6-8 ay arası kalıcı olabilir. Sonrasında tekrarlayan işlemlerle kas eskisi kadar kasılamayabilir ve boyutu ilk halinden daha küçük olabilir. Çünkü kas kasılmadığı zaman küçülmeye gidebilir.

Diş sıkma botoksu ankara fiyatları değişkendir. Uygulanan dozlar önemlidir. Çene botoksu ankara fiyatları ile ilgili bilgi almak için doktorunuza başvurmanız gerekir. Masseter botoksu Ankara diş sıkmayı azaltabileceği gibi aynı zamanda masseter kası kaynaklı yüzümüzdeki kare yüz görüntüsünü azaltıp daha üçgen bir görünüm kazandırabilir.