ÜST GÖZ KAPAK AMELİYATI ANKARA

Üst göz kapaklarında yaşlanma süreci ile beraber sarkmalar meydana gelir. Bazı kişilerde bu daha erken yaşlarda da meydana gelebilir. Bu durum kişiyi rahatsız edebilir. Sürekli yorgun bir görüntü verebilir. Zamanla artan sarkma ile göz kapakları görüş alanına düşebilir.

Bu durum için hastalara üst göz kapak ameliyatı Ankara önerilebilir. Bu operasyon sıklıkla lokal anestezi altında yapılır. Yaklaşık 45 dakika bir saat kadar sürer.

Hasta oturur pozisyonda iken çizimler yapılır. Üst göz kapaklarında doğal bir kıvrım bulunur. Bu kıvrıma kesi oturtulacak şekilde operasyon planlanır. Üstte kaş altı kısımda belli alanlara kadar işaretlemeler yapılır. Çok fazla cilt alınmaz. Alttaki kas dokunun da sarkmasını azaltmak için kas kısımdan da bir miktar doku alınır.

Üst göz kapaklarda derinde yağ yastıkları mevcuttur. Bunlar iç kısımda ve orta kısımda bulunurlar. Sıklıkla iç kısımdaki yaşla daha çok fıtıklaşabilir. Hangi yağ bölgesinde fıtıklaşma varsa bu alanda yağ alınır. Hepsi alınmayacaktır. Sıkılaşma sağlandıktan sonra üzeri onarılır. Operasyon lokal anestezi altında yapılırsa enjeksiyon sonrası ağrı olmayabilir.

Belirgin iğne fobiniz varsa operasyon lokal anestezi ve sedasyon ya da genel anestezi altında yapılabilir. Genelde yatış gerekmeyebilir. Dikişler 1.haftada alınır. İlk başta ödem şişlik vb durumlar olacaktır. Zamanla geriler .

Bu operasyonla beraber göz çevresine yağ enjeksiyonları yapılabilir. Ayrıca ameliyatsız estetik işlemlerde bu operasyon sonrası planlanabilir. Özellikle bu hastalarda göz çevresi alandaki kırışıklıklar mevcut olabilir. Bunlardan toksin enjeksiyonu ile geçici olarak kurtulunabilir. Diğer vücut kısımlarından alınan yağ göz yan kısıma, kaş altı alana enjekte edilebilir. Bu durumda  bu alanda daha kaliteli bir cilt elde edilebilir. Durumunuz önemlidir.

Üst göz kapak estetiği Ankara fiyatları değişkendir. Bir fiyat olamaz. Yapılacak anestezi türü fiyatta önemlidir. Ayrıca sizin sağlık durumunuz önemlidir. Öncesinde var olan sağlık sorunları önem kazanır. Üst göz kapak ameliyatı ankara fiyatı ayrıntılı doktor görüşmesi sonrası belirlenecektir.

Open chat