Alt göz kapaklarında ailesel, yaşlanma ,uzun süre ekrana bakma, alerjik durumlar vb nedenlerden sarkmalar olabilir. Bu alandaki yağ yastıkları fıtıklaşabilir. Bu durum bizi sürekli yorgunmuş gibi gösterebilir.

Alt göz kapak estetiği Ankara bu durumun toparlanmasında yardımcı olabilir. Operasyon lokal anestezi ile yapılabilir. Ağrı eşiği düşük hastalarda sedasyon verilebilir. Genel anestezi yapılabilir. Durumunuz belirleyici olacaktır.

Sıklıkla kirpikli kenar alt kısımdan yapılan bir kesiden yapılır. Bu kesi göz yan kısıma doğru yaşlar arasında değişmekle beraber biraz uzatılabilir. Kas dokusu geçilip yağ yastıklarına ulaşılır. Alt göz kapakta 3 adet yağ bölmesi vardır. İç,orta ve dış kısımlarda. Sıklıkla orta ve iç kısımlar daha çok fıtıklaşabilir. Bu alanlardan ya da fıtıklaşma olan alanlardan yağlardan çıkarma yapılır. Sonrasında sıkılaşma işlemi yapılır. Bu alanlardan alınan yağlar çökmesi çok olan hastalarda göz alt,iç kısımda tear through denen oluk şeklindeki yapıya yağ grefti olarak konabilir. Bu sayede daha dinç bir görünüm elde edilebilir. Kanama kontrolü her operasyonda olduğu önemlidir. Alt göz kapak estetiği Ankara yaklaşık 1 saat civarında sürer. Sıklıkla yatış gerekmeyebilir. Sonrasında buz uygulaması yapılır. Hastanın başı yüksekte tutulur. Tedavisi düzenlenir. Morluk,şişlikler olacaktır. Bunlar zaman içinde gerileyecektir.

Dikkat edilmesi gereken noktalardan biride alt göz kapak ameliyatı Ankara da çok fazla cilt çıkarılmaz. Bu operasyonda asıl olarak fıtıklaşmış torbalar hedeflenir. Belirgin cilt çıkarıldığı zaman göz kapakta alta doğru sarkma ve ektropion denen durum ya da skleral show denen istenmeyen durumlar oluşabilir. Buna dikkat edilmelidir. Dikişler 1 haftada alınır. Kirpikli kenar alt kısımda kesi olduğu için belirgin iz kalmayabilir.

Bu operasyona bir alternatif olarak düşünebilecek işlemde gözaltı ışık dolgusu Ankara dır. Uygun hastalar örneğin çok fıtıklaşması olmayan, alt göz kapak bölgesinde çökmeleri mevcut olup operasyon istemeyen kişilerdir. Bu yöntemde  operasyondaki gibi yağ yastık fıtıklaşmasını gidermez. Kamuflaj sağlar. Kalıcılık yaklaşık 1-1.5 yıldır. Göz altı bölgesine hyalüronik asit ve çeşitli ilaçların verilmesi işlemidir.

Alt göz kapak ameliyatı Ankara operasyonu için tek bir fiyat yoktur. Sizin durumunuz önemlidir. Yapılacak anestezi türü önemlidir. Yatış gerekip gerekmediği önemlidir. Yapılacak ek işlem varlığı düşünülmelidir. Alt göz kapak estetiği Ankara fiyatlarını en doğru şekilde doktor görüşmesi sonrası alabilirsiniz.