Özellikle ayak tırnaklarında tırnak çevresindeki dokuya doğru büyüyebilir. Bu durumda doku içindeki tırnak ağrı, enfeksiyon vb durumlara yol açar. Dar ayakkabı giymek, genetik nedenler, tırnağa gelen darbeler buna sebep olabilir. Parmak ta etin içine doğru büyüyen basitse manuel olarak dışarı almak, tel takılması gibi yöntemlerle tırnak dışarı alınmaya çalışılabilir. Ama bu durum ileriyse cerrahi tedavi, tırnak batması ameliyatı ankara gerekli olabilir.

Batık tırnak tedavisi ankara lokal anestezi altında yapılır. Parmak uyuşturulur. Tırnak yan kısımlardan kesi yapılır. Tırnağın ete doğru büyümesini sağlayan kök kısmı alınır. Tırnağın ete doğru fazla büyüyen kısmıda alınır. Tırnak çekilmesi yapılmaz. Tırnak yatak revizyonu ankara olarakda adlandırılabilir.

Sonrasında pansuman yapılır. Dikişler genelde 10 günde alınır. Yara bakımı yapılmalıdır. Tırnak batması ankara operasyonundan sonra hastaya ilaçları verilir. Ağrı arasında kişisel farklar vardır. Ağrı olabilir. Zamanla azalır. Bu durumda tırnağın tek tarafında olabileceği gibi iki tarafında birden çok parmakta da olabilir. En sık olarak ayak başparmakta izlenir.

Tırnak batması tedavi ücretleri ankara,batık tırnak tedavi ücreti ankara değişkendir. Tıbbi durum önemlidir. Etkilenen tırnak sayısı önemlidir. En doğru bilgiyi doktorunuz verecektir.