BURUN ESTETİĞİ

Burunda var olan deformiteler genetik nedenli olabilir. Ailesel olarak burun şeklinde deformiteler var olabilir. Aynı zamanda iç kısımdaki sorunlarda nefes almayı etkileyebilir. Ayrıca burna gelen darbeler burunda deformitelere neden olabilir. Iç kısımda, dış kısımda şekil bozukluklarına yol açabilir. Bu durumdan kurtulmak için burun estetiği ankara operasyonu yapılabilir.

Burun estetiği ankara operasyonu öncesi değerlendirme önemlidir. Burun şekliniz incelenir, burun içine bakılmalıdır. Nefes almayı zorlastıran yapılar tespit edilir. Özellikle burun yan duvarlarda konka ismi verilen yapılar vardır. Alt taraftaki sıklıkla büyür, allerjik potansiyeli arttırır ve nefes almada zorluklar yaratır. Bu durumda operasyonda bu yapılarada müdahele edilebilir. Nefes almada düzelme sağlanabilir. Burun septumu burun orta hattıdır. Burun orta hattaki sorunlar sıklıkla şekilde de bozukluklar yapar, bunlarda operasyonda düzeltilmelidir. Bu durumda nefes almada iyileşebilir.

Sık gelen sorulardan biride bilgisayar analizidir. Sonuçta bu bir programdır. Bire bir aynısını yapmak çok mümkün durmamaktadır. Ama size bir fikir verebilir. En önemlisi doktorunuza ne istediğinizi anlatmanız ve doktorun ne yapacağını anlamanızdır. Sosyal medyada sıklıkla görülen operasyondan hemen iki dakika sonrası resimler yanıltıcıdır. Insan dinamik, sürekli değişen bir yapıdır. Yaşlanmaktadır. Bunlar göz önüne alınmalıdır.

Kapalı ve açık operasyonlar vardır. Açık ameliyatta burun orta katta ön kısımda kolumella denen alanda kesi yapılır. Kapalı operasyonda kesi olmaz. Operasyon iç kısımdan yapılır. Burun estetiği ile ilgili en önemli şey bu bir operasyondur. Genel anestezi altında yapılır. Bir gece yatış olur. Burun içine tampon konabilir. Silikon tamponlar boruludur. Nefes almayı engellemez. 3-4 .günlerde alınır. Basit bir işlemdir. Burun üzerine atel yapılır. Termoplastik atel yapılırsa ertesi gün duş alınabilir. 7-10 günde atel alınır.

Burun estetiği ankara sonrası şişlik morluklar olabilir. Hiç morluk,şişlik olmaz demek pek gerçekçi değildir. Genelde 1 hafta içinde şişlik ve morluklar geriler. Burnun şeklini alması yaklaşık 6 ay civarında sürer.

Burun operasyonu sonrası süreçte bir süre gözlük takamazsınız, burna darbe alınmaması önemlidir. Burun yan kısımlarda kemik bölge şişleri genelde birkaç ayda geçer, burun üzerinde de aynı şekilde zamanlar şişlikler geçer. Bu süreçte doktorunuz masaj önerirse yapılmalıdır. Burun operasyonları için beklentilerinizi doktorunuza ayrıntılı anlatmalı ve onu anlamanız gerekir. En doğru sonuçlar bu şekilde ortaya çıkar,gerçek dışı beklentilerden olabildiğince uzaklaşılmalıdır. Sonuçta her kişinin iyileşmes süreci farklıdır.

Burun estetiği ankara için çok farklı teknikler vardır. En doğru teknik yoktur. En doğrusu sizin neye uygun olduğunuz, doktorun sık yapıtığı ve iyi sonuçlar aldığı yöntemdir.

Burun estetiği ankara fiyatları çok değişkendir. Tecrübe önemlidir. Durumunuz önemlidir. Yapıldığı hastane fiyatları çok değişkendir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.