MASSETER BOTOKSU ANKARA

Masseter kası alt çene kemiği arka kısımda yer alır. Bu alandan elmacık kemiğe doğru uzanır. Diş sıkmamızı sağlar. Bu kasın çeşitli nedenlerle genişlediği hacminin arttığı durumlar olabilir.

Genetik nedenler söz konusu olabilir. Ayrıca günlük hayatta yaşanan stresler nedeni ile istemsiz olarak çenemizi daha fazla sıkabiliriz. Bu durumda kas genişlemeye devam eder. Durum daha kötü olabilir.

Masseter kası büyümesi yani hipertrofisi durumunda kas genişler, hacmi artar, daha sert bir hal alır. Özellikle geceleri uyurken diş sıkma, gıcırdatma sık görülür. Bu durumda aynı anda kozmetik sıkıntı yapabilir. Özellikle yüz alt kısımda arka alanlarda genişleme belirgin hale gelir. Dişlerde düzleşmeler olabilir. Diş hassasiyeti görülebilir. Kare yüz görüntüsü denen bu durum hastaları estetik olarak rahatsız edebilir.

Masseter botoksu ankara ya da çene botoksu ankara ile masseter kası küçültülebilir. Işlem sıklıkla tek seans halinde yapılır. Çeşitli uygulama teknikleri vardır. Kası hastadan sıkması istenir. Sonra kas sınırları işaretlenir ve kas içine uygun botoks ankara yapılır. 7-10 gün arasında kontrol yapılır. Sonrasında kontrol yapılır. Gerekirse ek doz verilir. Etki süresi yaklaşık 6 ay civarındadır. Süre kişiler arasında değişir. Tekrarlayan uygulamalar ile kas önceki hacmine göre daha küçük hale gelebilir. Bu sizin durumunuza göre değişkendir. En doğru bilgiyi doktorunuz verecektir.