Yaşlanma süreci,çevresel etmenler, özellikle güneş maruziyeti, hava kirliliği,sigara kullanımı, düzensiz yaşam gibi faktörlerde üst üste binince cildimizde lekeler oluşabilir. Ciltteki hyalüronik asit miktarı azalıp cilt doğal yapısından uzaklaşabilir. Elastikiyet kaybı olabilir. Daha kuru bir hale gelebilir. Parlaklık kaybı olabilir. Gençlik günlerimizden uzaklaşabiliriz.

Dolgu uygulamaları, botoks ankara vb ameliyatsız estetik işlemler ile bu durum geri çevrilmeye çalışılır. Medikal cilt bakımı ise cildin belirli aralıklarla temizlenmesi, gözeneklerin açılması, nemlendirilmesi gibi işlemleri içeren bir uygulamadır. Cilde parlaklık verebilir. Daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasına yardım edebilir.

Cit bakımı ankara her cilt tipi için ayrı olarak yapılır. Her kişiye ayrı olarak planlanır. Uykusuzluk, düzensiz yaşam, aşırı makyajın etkileri geri çevrilmeye çalışılır.

Belirli bir yaştan itibaren cildimizde sorunların başladığını düşünüyorsak düzenli olarak bakım yaptırarak yaşlanma süreci yavaşlatılabilir. Belirli aralıklarla cilt bakımı yaptırabiliriz. Bunun süresi cilt tipinize, durumunuza ve ihtiyaçlarınıza göre değişir.

Cilt bakımı ankara fiyatları ise değişkendir. Cilt yapınız önemlidir. Kullanılan cihazlar önemlidir. Seans sayınız önem kazanır. En doğru bilgiyi doktorunuz verecektir.