Çene dolgusu nedir?

Çene dolgusu yani alt çene dolgusu alt çenenin dolgu işlemi ile öne ve aşağı alınması yani hacminin büyütülmesi işlemidir. Bu sayede alt çene büyür, yüz daha ince algılanır. Var olan gıdı daha az dikkat çekebilir.

Jawline dolgu nedir?

Alt çene hattı bazı kişilerde daha az belirgin olabilir. Çene arka kısımda ,yan kısımlarda var olan hacim eksiklerini dolgu işlemi ile giderme uygulamasıdır. Bu sayede yüz daha ince algılabilir. Gıdı daha az belirgin olabilir. Yüz daha köşeli algılanabilir.

Erkek ve kadın çenesi arasında ki farklar nelerdir?

Genel olarak erkek yüzü daha köşelidir. Alt çene daha belirgin olabilir. Erkekte çene bölgesi daha geniş olabilir. Kadınlarda alt çene daha sivri olabilir. Çene dolgusu ile kadınlarda çene daha sivri hale getirilebilir. Erkeklerde daha köşeli hale getirilmeye çalışılabilir.

Çene ucu dolgusu nedir?

Alt çene ön kısıma dolgu yapılması işlemidir. Bazen alt çene daha geride olabilir. Çene boyu yetersiz olabilir. Bazı kişilerde ise alt çene daha geride ve daha kısa olabilir. Her iki doğrultuda çene belirginleştirilmeye çalışılabilir. Bu alana yapılan dolgu çene ucu dolgusudur.

Marionette dolgusu nedir?

Ağız köşesinden aşağı doğru uzanan çizgilere marionette hatı denir. Bu alan yaşla beraber daha belirgin olabilir. Yüz aşağı doğru sarkınca bu alan daha çok dikkat çekebilir. Dudak kenarları aşağı döner. Bu durumda bu alana dolgu uygulaması yapılabilir. Kanül ya da iğne ile uygulamalar yapılabilir. Aynı zamanda çene ucu dolgusu,çene hattı dolgusu ve marionette hattına yapılacak dolgu işlemi ile beraber yapılabilir.

Çene hattı Jawline dolgusu nedir?

Çene hattı ya da jaw line dolgusu çene arka kısıma ve çene hattına dolgu yapılması işlemidir. Bu alana dolgu yapılarak çene arka ve orta kısıma hacim verilmeye hatları daha belirgin hale getirilmeye çalışılır. Bu sayede yüz daha ince algılabilir. Gıdı daha az belirgin olabilir.

Çene arka köşesi ve çene hattı dolgusu nedir?

Çene köşesi,hattı dolgusu aslında jaw line dolgusu olarak da bilinir. Çene arka kısıma ve çene hattına hacim vermek için yapılır. Çene hatları daha keskin algılanır. Çene hacmi daha artar ve çene daha köşeli durabilir.

Çene dolgusu nasıl yapılır?

Çene ucu dolgusu gene sıklıkla iğne ile yapılabilir. Ama kanüllede yapmak mümkündür. Çene hattı ya da jaw line dolgusu kanül ve gerekli alanlarda iğne kullanarak yapılabilir. Burada önemli olan hekimin tecrübesidir. Uygulama şekilleri çok değişkendir.

Çene hattına dolgu yapılması ne sağlar?

Çene hattı yani jaw line dolgusu çene hatlarının daha keskin olmasını sağlar, çene arka kısıma ve çene hattına keskinlik verir. Gıdının daha az algılanmasını sağlar.

Çeneye dolgu yapıldıktan sonra şişlik, sertlik ve ağrı normal mi?

Çene dolgusu sonrası ağrı olabilir. Sertlik olabilir. Bunlar zaman içinde düzelecektir.

Çene dolgusu kaç yaşında yapılır?

Dolgu işlemi için uygun hastalara çene dolgusu 18 yaş ve

üzerinde genel olarak yapılabilir. Hastanın işleme uygun olması gerekir. Ayrıca işlem olası sonuçlarını anlayabilmesi gereklidir.

Çene dolgusu öncesi sonrası farklar nedir?

Alt çene dolgusu ile çene hacmi artar, alt çene daha belirgin olabilir. Gıdı daha az belli olabilir. Ayrıca yüz daha ince algılabilir.

Jawline dolgusu yaptıranların bilmesi gereken detaylar nelerdir?

Çene hattı dolgusu ya da jaw line dolgusu çene hattının belirginleştirilmesi işlemidir. Bu alanlarda belirgin bir iyileştirme için sıklıkla 1 ml den daha fazla ürün kullanılır. Çene hattı dolgusunda genelde 2-4 ml arasında ürün kullanmak gerekli olabilir. Bu durum maliyeti arrtırabilir. Bu işlemler genelde 12 ay civarında kalıcı olabilir. Dolgu kalıcılığı kişiler arasında çok değişkendir.

Çene dolgusu fiyatları ne kadardır?

Dolgu işlem ücreti, çene dolgusu, jaw line dolgusu fiyatları değişkendir. Kullanılan malzeme önemlidir. Kaç ml dolgu kullanıldığı önemlidir. Doktorun tecrübesi önemlidir. Ayrıca en doğru bilgiyi hekim görüşmesinde alabilirsiniz.

 

Çene Dolgusu Ankara

Alt çene kemiğimiz zamanla yaşlanma süreci içinde hacim kaybeder. Daha belirgin bir alt çene kişide bir gençlik ifadesi sağlayabilir. Alt çene ucu, alt çene yan kısımlarda daha belirgin hatlar genelde daha üçgen bir yüz ifadesi sağlayabilir. Bunu sağlamak için ameliyatlı seçenekler olabilir. Ameliyatsız olarak dolgu uygulamaları ile alt çenenin daha belirgin hale getirilmesi mümkün olabilir.

Çene dolgusu Ankara uygulamasında çene uç kısıma dolgu yapılabilir. Alt dudak alt kısıma sıklıkla dolgu yapılarak çene boyu arttırılabilir. Bu alanda dolgu genelde kemik üzerine derin plana yapılır. Çok çeşitli dolgu maddeleri vardır. Bu alanda sıklıkla hyalüronik asit içeren dolgular verilebilir. Bu dolguların iyi tarafı gerektiği zaman eritilerek yok edilebilmesidir. Kalıcılık kişiler arası değişken olmakla beraber bu alanda sıklık 12-24 ay arası kalıcılık beklenebilir. Bu kişinin hacim eksikliği ile de ilgilidir. Bu alan dışında çene yan kısımlarında kemik üzeri alana dolgu verilebilir. Her iki tarafta yapılan belirginleştirme ile yüz daha üçgen hale gelebilir. Bu alanlarda gidecek dolgu miktarı beklenti ile ilgilidir. Hacim eksikliği önemlidir. Işlem sıklıkla çok ağrılı değildir. Bir iki noktadan girilerek dolgu verilir. Morluk şişlik olabilir. Tam etki görülmesi 1 hafta on gün kadar zaman alabilir. Belirli bir etki genelde hemen farkedilir.

Önemli nokta doğallığın bozulmamasıdır. Çene dolgusu Ankara fiyatları kullanılan malzeme ile değişkendir. Kullanılan dolgu sayısı önemlidir. Çene dolgusu fiyatları ve çene dolgusu ankara fiyatları ile ilgili en doğru bilgiyi doktorunuzdan almanızda fayda vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir