Hatları belli, dolgun dudaklar kişiyi daha genç gösterebilir. Özellikle yaşla beraber dudaklar incelir. Konuşurken içe doğru döner, daha yaşlı bir görüntü ortaya çıkarabilir.

Daha belirgin dudaklara sahip olmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Kendi yağımızdan bir operasyonla yağ grefti alınıp dudaklara verilebilir. Bir operasyondur. Ameliyathanede yapılması gerekir. Dudaklar için özel üretilen permalip silikonlar gene operasyonla dudaklara açılan kesilerden takılabilir. Sonrasında istenmezse çıkarılabilir. Buda bir operasyondur.

Bunları istemeyen hastalar için dudak dolgusu daha basit bir alternatifdir. Hyalüronik asit içeren dolgular dudaklara verilir. Istenen dolgunluk elde edilmeye çalışılır. Yaklaşık 10 dk kadar süren bir işlemdir. Bir kanül yardımı ile açılan çeşitli deliklerden yapılabilir. Ya da dolgu içinden çıkan çok ince iğnelerle yapılabilir. Tecrübe önem kazanır. Işlem öncesi uyuşturucu krem kullanılırsa iyi bir anestezi sağlanabilir. Ağrı kişiler arasında değişkendir. Dudak dolgusu ankara yaptıranlarda morluk, şişlik olabilir. Geçicidir.

Dudak dolgusu kalıcılık süresi değişkendir. Ama teorik olarak 6 ay 1 yıl arasında kalıcılık beklenir. Ikinci dolgu işlemlerinde ise kalıcılık daha uzun olabilir. Burada kişisel faktörler önemlidir. Kullanılan malzeme önemlidir.

Önemli olan ise dudakların yapay durmamasıdır. Üst dudağın alttan çok daha belirgin olması istenmez. Belirli bir oranı vardır. Bunu yakalamak gerekir. Hatları belirgin olmalıdır.

Dudak dolgusu ankara fiyatları değişkendir. Kullanılan malzeme önem kazanır. Kişisel tecrübe önemlidir. En doğru bilgiyi doktor görüşmesi sonrasında alabilirsiniz.

Open chat