LİP LİFT AMELİYATI ANKARA (DUDAK KALDIRMA AMELİYATI)

Üst dudak uzunluğu yaşlanma ile artabilir. Bazı hastalarda genetik olarak da uzun olabilir. Uzun üst dudak mesafesi kişiyi daha yaşlı gösterebilir. İki tip operasyon vardır. İlki  subnazal üst dudak kaldırma olarak isimlendirilebilir.

Subnazal üst dudak kaldırma bullhorn patern üst dudak kaldırma operasyonu olarak da adlandırılabilir. Üst dudak üst kısımdan burun taban kısıma yakın alandan bir boğa boynuzunu andıran doku çıkarılması işlemidir. Lokal anestezi altında yapılabilir. Lip lift Ankara ameliyatı yaklaşık 30 dk-1 saat  kadar sürebilir. Yatış gerekmeyebilir. Atılan dikişler 1 haftada alınır.

Dudak dolgusu Ankara işlemi sadece üst ve alt dudak hacmini arttırabilir. Dudak uzunluğunu azaltmaz. Bu operasyonda ise kalıcı olarak üst dudak dışa doğru çevrilir. Burun tabanda iz kalacaktır.

İdeal üst dudak uzunluğu 12-15 mm kadar olmalıdır. Cilt çıkarıldıktan sonra katlar derinde ve yüzeyel alanda düzgün şekilde kapanmalıdır. İlk hafta ödem olabilir. Zamanla gerileyecektir.

Diğer bir teknikte üst dudak kırmızı hat hemen üstten doku çıkarma işlemidir. Burada sorun izlerin daha belirgin olabilmesidir. Ayrıca dudak şeklinde deformite yaratabilir.

Lip lift Ankara operasyonu fiyatları yapılacak işleme göre değişebilir. Kişinin sağlık durumu önem kazanır. Anestezi türü önemlidir. Ayrıntılı bilgi doktor muayenesi sonrası belli olacaktır.