Son zamanlarda çok farklı liposuction teknikleri çıktı. Çok farklı cihazlar mevcut. Bu da hastaların kafasını karışıtımakta. Peki lipomatik nedir. Lipomatik klasik bir liposuction kanülünün bir motora bağlanması sonucu ortaya çıkmıştır. Kabaca titreşimler yaparak yağ dokuyu parçalar. Cilt sıkılaşmasına yardım ettiğini söyleyenler mevcuttur. Küçük kanüller ile gerçekleştirilir. Bölgeye sıvı verilir. Sonrasında uygun süre beklenir ve işlem yapılır.

Hangi bölgelere yapılabilir. Özellikle karın bölgesi, kol bölgesi, sırt bölgesi, uyluk bölgesi, basenler, uyluk iç kısımlar bu işlemden fayda görebilir. Operasyon sonrası korse takılır. Yaklaşık 3 hafta kadar kullanımı önerilir.  Alınacak yağ miktarı sizin durumuza göre değişir. Kadınlarda bel bölgesi inceltilmeye çalışılır. Popo alanına daha yuvarlak hatlar verilmeye çalışılır.

Lipomatik Ankara  fiyatları değişkendir. Tek bir fiyat olamaz. Kişinin durumu ek hastalıkların varlığı, yağ alınacak alan genişliği bunu belirler. Ayrıntılı bilgiyi doktor konsültasyonu sonrasında almanız doğru olacaktır. Unutulmaması gereken bu bir operasyondur. Zayıflama işlemi değildir. Ameliyatsız bir teknik değildir.bölgesel incelme operasyonudur.  Bir liposuction metodur. Ameliyathane şartlarında yapılması gerekir.