Günümüz popüler estetik algısında yuvarlak hatlar yerine keskin ve ters üçgen biçimindeki yüzler güzel ve çekici bulunmaktadır. Dolgun ve yuvarlak elma yanaklar ergenliğe kadar “şirin” görünürken, ergenlik sonrasında çekici olmaktan uzaktır. Yüzde yuvarlak ve dolgun hatlar bu yüzyılın başından bu yana yerini, keskin ve kenarları belirgin hatlara bırakmıştır. Hollywood yıldızlarının bu sebeple sıkça başvurdukları cerrahi çözüm Bichectomy (Bişektomi) yanak yağlarının alınması işlemidir. Günümüzde bu prosedürü anlatırken en sık başvurulan örnek olan Angelina Jolie bu uygulamanın yaşayan en popüler temsilcisidir.

Yanak Estetiği, Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi)

Çok zayıf kişilerde yanak yağları fazla olabilmekte ve kilo verilse bile erimemekte, yüz yuvarlak ve tombul görünümünü korumaktadır. Yüzümüzde mevcut olan iki çiğneme kası Buccinator ve Masseter kasları arasında yer alan ve bulan kişinin ismi ile anılan Bichat yağ yastıkçıkları bazı kişilerde olması gerekenden fazladır. Kilo alma dönemlerinde daha da büyüyen ve yüze tombul ve yuvarlak bir görünüm veren bu yağ yastıkçıkları ufak bir operasyon ile kısmen alınarak, yüze daha orantılı ve hoş bir şekil verilebilmektedir. Uzun zamandır yurtdışında çok popüler olan bişektomi (yanak yağı aldırma) ameliyatı bir süredir ülkemizde de çok talep görmekte, hatta “Hollywood Yanağı ameliyatı” adı ile anılmaktadır. Alınan yağların etkisi ile tombul yanak görünümü ortadan kalkarken, elmacık kemiklerinin belirginliği daha da artar. Yanak yağı aldırma bişektomi ameliyatı yaptırmak isteyen hastaların 20-25 yaşından büyük olmasını isteriz. Zira yanak yağı ergenlikten 20-25 yaşa kadar bir miktar gerileme gösterir ve erir. Ancak kişinin ailesinde birinci derece yakınları da yuvarlak ve tombul yanaklara sahipse beklemek gerekmeyebilir.

 

Bişektomi Yanaktan Yağ Aldırma Ameliyatı Ankara yaptırmak isteyen kişiler ameliyattan 7-10 gün önce aspirin gibi kan sulandırıcıları kesmelidirler. Operasyon öncesinde ağız içinde bir enfeksiyon olmaması da önem arzeder.

Yaklaşık 30-45 dakika süren yanak inceltme (Bişektomi) ameliyatı, sedasyon veya genel anestezi altında yapılabilir. Ağız içinden yapılan yaklaşık 1 cm’ lik kesi öncesinde lokal anestezi yapılır. Bu sayede ameliyat sonrası erken dönemde de hasta ağrı duymayacaktır. Yanak yağı alınması bu küçük kesiden gerçekleşir. Sonrasında kendiliğinden eriyebilen ve alınmasına gerek olmayan 1-2 dikiş ile kapatılır. Yanak inceltme ameliyatı sonrası dışarıdan görünen herhangi bir iz olmaz, ağız içi kesi 1 hafta sonra tamamen iyileşmiş olacaktır.

Bişektomi Yanak İnceltme Ameliyatı Sonrası

Bişektomi yanak estetiği operasyonu sonrası hasta hemen günlük yaşamına döner. Bişektomi yanak yağı alınması sonrasında birkaç gün ağızdan antibiyotik tedavisi ve gargara ile ağız bakımı devam eder. Zira bişektomi ameliyatında ağız içinde çalışıldığından enfeksiyona karşı önlem için bu gereklidir. Hollywood yanağı olarak bilinen bu işlem sonrasında 2-3 hafta sonra sonuç tamamen belli olur. İlk günlerdeki ödem hızla çözülür ve ters üçgen şekline gelen yüz konturu ve daha belirgin görünen elmacık kemikleri ile hoş bir görünüm kazanılır. Dikişler kendinden eriyebilir türden olduğundan yanak inceltme operasyonu sonrasında birkaç hafta içinde kendiliğinden yok olacaktır.

Bişektomi Yanak Yağı Aldırma işleminde önemli olan nokta iyi bir planlama ile yanak – çene üçgeninde ideal oranı ve simetriyi yakalamaktır. Cerrahın tecrübesi bu noktada önem arz etmektedir.

Bişektomi Yanak Yağı Aldırma Ameliyatı (Hollywood Yanağı) Fiyatları

Bişektomi yanaktan yağ aldırma ameliyatı fiyatları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Ameliyatsız Yanak Estetiği

Yüzdeki üçgeni tanımlamanın ve belirginleştirmenin bir yolu da yanak dolgusu ve yağ enjeksiyonu ile yanak dolgusudur. Elmacık kemiklerinin daha silik olduğu ve yanak yağının fazla olmadığı kişilerde dolgu uygulamaları ile de Ameliyatsız Yanak Estetiği Ankara’da yapılmaktadır.