Bruksizm Tedavisi Ankara

Salı, 07 Nisan 2020 by

Diş Sıkma  Tedavisi Ankara, Bruksizm Tedavisi Ankara.

Altçenemizin her iki yan arka kısmında yer alan kaslar masseter kaslarıdır. Diş sıkma da yani bruksizm  olarak bilinen durumda Bu kaslarımız aşırı kasılabilir bu nedenle normalden daha büyük hale gelebilir. Bruksizm yani aşırı diş sıkma çok çeşitli nedenlere bağlı olabilir. Genetik nedenle olabilir.

Küçük yaşlardan başlayıp erişkin yaşa kadar uzanabilir. Kullanılan çeşitli ilaçlar bu duruma neden olabilir. Alkol kullanımı neden olabilir. Gene günlük hayatta yaşadığımız stres ve pek çok bilinmeyen nedenle Bruksizm AnkaraMeydana gelebilir. Bu durumun tedavisinde çok çeşitli yöntemler kullanılabilir. Bir tanesi de çene botoksu Ankara işlemidir.

Masseter botoksu Ankara İşlemi ile altçene yan kısımlarda yer alan Masseter Kaslarına botoks enjeksyonu yapılabilir. İşlem yaklaşık beş 10 dakika arasında sürmektedir.

Kas içine çeşitli noktalara, diş sıkma botoksu Ankara yapılabilir. İşlemin etkisi 7-10 Gün arasında başlayabilir. 6-7 ay civarındaEtkinlik görülebilir. Tekrarlayan uygulamalar ile etkinlik daha kalıcı hale gelebilir. Çene botoksu Ankara, masseter botoks Ankara, Diş sıkma botoks Ankara ücretleri değişkendir. Yapılacak doz, Hastanın durumu önemlidir. En doğru bilgiyi hekimimizden Almanızda fayda vardır. Çene botoksu Ankara ya da masseter botoksu Ankara uygulamaları dışında hafif şekilde diş sıkması bulunan hastalara botoks yapılmayabilir.

Bu hastalara altta yatan sitresi oluşturan durumun ortadan kaldırılması önerilebilir ayrıca bazı hastalarda kas gevşetici ağrı kesici Verilmesi durumunda rahatlamaya neden olabilir. Bazen kullanabilen hastalar Gece plağı uygulaması diş hekimlerini öneli bilmektedir.

Çene botoksu Ankara,Bruksizm botoks , Diş sıkma tedavisi Ankara ile İlgili olarak ayrıntılı bilgi almak ya da hangi tedavinin size uygun olduğunun Tespit edilmesi için hekiminizle görüşmenizde fayda vardır.

Ankara Botoks Fiyatları 2020

Çarşamba, 01 Ocak 2020 by

Botoks yani Botulinum toksin uygulaması günümüzde en sık yapılan ameliyat dışı estetik işlemlerden birisidir. Sıklıkla, göz çevresi alın kaş arası bölgelerine uygulanmaktadır. Bunun dışında masseter kasına yapılarak diş sıkma tedavisinde kullanılabilir, çene botoksu Ankara ile ayrıca bu sayede yüzün alt kısmında incelme sağlanabilir. Migren hastalarında kullanılabilir. Tetik noktaların olduğu alanlara yapılabilir çevre bölgedeki kaslarda rahatlama sağlar ve sinire yapılan baskı azalabilir. Migren botoksu Ankara bu sayede baş ağrısını azaltabilir. Atak sıklığını azaltabilir. Botoks Ankara ile başta belirttiğimiz gibi kaz ayağı botoksu ile göz çevresi kırışıklıkları azalabilir. Alın botoksu Ankara ile alın çizgilerimiz azalabilir. Kaş arası botoksu Ankara ile de kaş çatma azalabilir kaş arası kırışıklıkları azalabilir. Baby botoks Ankara daha düşük dozlarda botoks uygulamasıdır. Daha düşük dozlar yapılabilir. Botoks Ankara kalıcılığı değişkendir, yaklaşık 4-6 ay arası olabilir. Çene botoksu Ankara ya da masseter botoksu Ankara kalıcılığı daha uzun gibi durmaktadır. Bu işlem 3-4 kere tekrarlandığı zaman kasta ciddi anlamda küçülme olabilir, sonrasında kalıcılık daha uzun süre olabilir. Tabiki en doğru bilgiyi hekim verebilir. Botoks fiyatları Ankara değişkendir. Ankara botoks fiyatları için en doğru bilgiyi hekim görüşmesinde almakta fayda vardır.

Ankara Botoks 2019 fiyatları uygulama yapılan yere göre değişkenlik gösterdi. Ankara botoks 2020 fiyatları değişkendir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye göre değişkenlik gösterir.

Çene Dolgusu Ankara

Pazartesi, 23 Eylül 2019 by

Çene Dolgusu Ankara

Alt çene kemiğimiz zamanla yaşlanma süreci içinde hacim kaybeder. Daha belirgin bir alt çene kişide bir gençlik ifadesi sağlayabilir. Alt çene ucu, alt çene yan kısımlarda daha belirgin hatlar genelde daha üçgen bir yüz ifadesi sağlayabilir. Bunu sağlamak için ameliyatlı seçenekler olabilir. Ameliyatsız olarak dolgu uygulamaları ile alt çenenin daha belirgin hale getirilmesi mümkün olabilir.

Çene dolgusu Ankara uygulamasında çene uç kısıma dolgu yapılabilir. Alt dudak alt kısıma sıklıkla dolgu yapılarak çene boyu arttırılabilir. Bu alanda dolgu genelde kemik üzerine derin plana yapılır. Çok çeşitli dolgu maddeleri vardır. Bu alanda sıklıkla hyalüronik asit içeren dolgular verilebilir. Bu dolguların iyi tarafı gerektiği zaman eritilerek yok edilebilmesidir. Kalıcılık kişiler arası değişken olmakla beraber bu alanda sıklık 12-24 ay arası kalıcılık beklenebilir. Bu kişinin hacim eksikliği ile de ilgilidir. Bu alan dışında çene yan kısımlarında kemik üzeri alana dolgu verilebilir. Her iki tarafta yapılan belirginleştirme ile yüz daha üçgen hale gelebilir. Bu alanlarda gidecek dolgu miktarı beklenti ile ilgilidir. Hacim eksikliği önemlidir. Işlem sıklıkla çok ağrılı değildir. Bir iki noktadan girilerek dolgu verilir. Morluk şişlik olabilir. Tam etki görülmesi 1 hafta on gün kadar zaman alabilir. Belirli bir etki genelde hemen farkedilir.

Önemli nokta doğallığın bozulmamasıdır. Çene dolgusu Ankara fiyatları kullanılan malzeme ile değişkendir. Kullanılan dolgu sayısı önemlidir. Çene dolgusu fiyatları ve çene dolgusu ankara fiyatları ile ilgili en doğru bilgiyi doktorunuzdan almanızda fayda vardır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ankara

Pazartesi, 23 Eylül 2019 by

Yaşlanma ile beraber yanak bölgesinde gençlikte var olan üçgen tersine döner,yüz aşağı doğru sarkar. Elmacık kemik bölgesi hacimlendirilirse yüz daha üçgen bir görünüm alabilir. Daha genç bir görünüm olabilir. Bu işlem için elmacık kemiği dolgusu ankara, yanak dolgusu ankara işlemleri yapılabilir. Bu alana dolgu uygulamaları ile daha üçgen bir yüz elde edilmeye çalışılır.

Elmacık kemiği dolgusu ankara ya da yanak dolgusu ankara işlemleri sıklıkla hyalüronik asit dolgular ile yapılır. Bu alan için kullanılan dolguların kalıcılıkları daha farklıdır. Genelde 12-24 ay arasında kalıcılık vardır denebilir. Elmacık kemik bölgesinde bazı alanlara işaretleme yapılarak derinde kemik üzeri alana dolgu yapılır. Sıklıkla çok ağrılı olmayan bir işlemdir. Morluk şişlik olabilir. Etki genelde hemen belli olur. Tam halini alması 1 hafta kadar alabilir.

Elmacık kemiği ankara dolgusu fiyatları değişkendir. Verilen ürün önemlidir. Verilen miktar önemlidir. En önemlisi sizin ihtiyacınız olan miktar. Bunu en doğru olarak belirleyecek olan doktorunuzdur. Elmacık kemiği dolgusu ankara, yanak dolgusu ankara ile ilgili olarak en doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Yanak Dolgusu Ankara

Pazartesi, 23 Eylül 2019 by

Gençlikte yüzümüzde üçgen bir görünüm vardır. Bu yaşlanma süreci ile beraber tersine döner,ters üçgen olur. Bu durum çeşitli ameliyatlar ve ameliyat dışı tekniklerle düzeltilmeye çalışılmaktadır. Yanak bölgesinde elmacık kemik üzerine yapılan dolgu işlemleri bunlardan biridir. Bu alanda sıklıkla hyalüronik asit dolgular yapılmaktadır. Bu dolgularda kalıcılık 12-24 ay kadar olabilir. Kemik üzeri alana, derin planda dolgu yapılabilir. Belirli alanlara işaretleme yapılır. Sonrasında yanak dolgusu ankara yapılabilir. Işlem çok ağrılı değildir. Morluk şişlik olabilir. Etki genelde hemen görülür. Tam etkinin anlaşılması 10 gün kadar sürebilir.

Yanak dolgusu ankara, elmacık kemiği dolgusu ankara uygulamasında hacim eksikliğinin miktarı önemlidir. Yani ne kadar dolgu ile belirgin bir düzelme olacağı önemlidir. Tek dolgu bazen yani 1 ml dolgu yeterli olmayabilir. Aynı anda elmacık kemiği ön kısıma, üst çene kemiği yan kısıma dolgu yapmak gerekli olabilir. Bunu doktorunuz belirleyecektir. Yanak dolgusu fiyatları ankara bu nedenle değişkendir. Verilen dolgunun özelliği, kaç enjektör dolgu yapılacağı fiyatı değiştirir. Bu konu ile ilgili olarak en doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

DUDAK DOLGUSU NEDİR?

Cuma, 30 Mart 2018 by

DUDAKLARIN DAHA DOLGUN OLMASI GENÇLİK GÖSTERGESİ OLABİLİR. YAŞLA BERABER DUDAKLARDA HACİM KAYBI OLABİLİR. ÖZELLİKLE ÜST DUDAK İÇE DOĞRU DÖNEBİLİR. DUDAK ÜZERİNDE KIRIŞIKLIKLAR ARTABİLİR. ÖZELLİKLE SİGARA İÇENLERDE,GÜNEŞ HASARI BULUNANLARDA BU DAHA BELİRGİN OLABİLİR.

DUDAK DOLGUSU İLE BU DURUM BİRAZ OLSUN GERİ DÖNEBİLİR. ÇOK ÇEŞİTLİ DOLGULAR MEVCUTTUR. HER DOLGU HER ALANA YAPILMAZ. DUDAK İÇİN GENELDE HYALÜRONİK ASİT DOLGULAR KULLANILABİLİR. DOLGU GENELDE 1 ML ENJEKTÖR İÇİNDEDİR. SİZE ÖZELDİR. TEK KULLANIMLIKTIR.

İŞLEM ÖNCESİ DUDAK BÖLGESİNE UYUŞTURUCU KREMLER SÜRÜLEBİLİR. BU SAYEDE İŞLEM DAHA KONFORLU DAHA AZ AĞRILI OLABİLİR. ALT DUDAK ÜST DUDAK ARASINDA BİR ORAN VARDIR. İŞLEMDE BU KORUNMAYA ÇALIŞILIR. DUDAĞIN ANA YAPILARI DAHA BELİRGİN HALE GETİRİLMEYE ÇALIŞILIR. GÖVDESİ KALINLAŞTIRILIR. YAKLAŞIK 15 DK SÜRER. SONRASINDA BUZ UYGULAMASI YAPILIRSA ÖDEM DAHA AZ OLABİLİR. DUDAK DOLGUSU ENJEKTÖRÜN PAKETİNDE GELEN İNCE İĞNELERLE DE YAPILABİLİR. KANÜL İLE DE YAPILABİLİR. BURADA DOKTORUN TECRÜBESİ ÖNEM KAZANIR.

İŞLEMİN KALICILIĞI YAKLAŞIK 6 AY 1 YIL ARASINDADIR. TEKRARLAYAN UYGULAMALAR İLE KALICILIK ARTABİLİR.

 

 

Kompozit Meme Büyütme Nedir?

Pazartesi, 19 Mart 2018 by

Göğüs büyütme operasyonları genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık 1.5 saat sürer. Operasyon öncesi muayenede durumunuz belirlenip konulacak protez boyu, koyulacak plan tespiti yapılır.

Genç ince dokulu hastalalarda kas altı plan yani dual plan genelde tercih edilebilir. Bu operasyonda protezin üst kısımda zamanla daha belirgin hale gelmesinin önüne geçilir. Kas üzeri yani fasya altı planda ise meme dokusu yeterli olmalıdır.

Bütün hassas planlamalara karşın bazı hastalarda protez zamanla belirgin hale gelip elle hissedilir. Bunun önüne geçmek için meme büyütme ile beraber yağ enjeksiyonları yapılabilir. Özellikle protezin konduğu alan üst kısıma yağ enjekte edilebilir. Bu bu alanlarda protezin ele gelmesini engelleyebilir. Gene protezin yan ve iç kısımlarına yağ enjekte edilebilir. Yağ enjeksiyonları kas zarı altı planda daha sık uygulanabilir ama kas altı planda doku ince ise tercih edilebilir.

Ayrıca bu hastalarda göğüs kemiğinde çöküklük deformiteleride bulunabilir. Memeler arası asimetriler bulunabilir. Göğüs kemiği üzerine, asimetri yani farklılıkları gidermek için yağ enjeksiyonu yapılabilir. Daha doğal sonuçlar alınabilir. Teknik olarak bu işlem sırasında proteze zarar verilmemelidir.

Son olarak yağ enjeksiyonu için yağ karın bölgesinden alınabilir. Ya da hangi bölgeniz uygunsa oradan alınır. Burada kanül için giriş delikleri olur. Bu alanlarda belirgin izler kalmayabilir.

Karın bölgesi kilo alıp verme, doğum gibi pek çok nedenle deforme olabilir. Bu durumlarda karın kasları bollaşır. Karın alt bazen üst kısımdada yağ fazlalıkları meydana gelebilir. Peki bu durumda hastalara neler yapılabilir.

Karın bölgesi liposuctionu karın cildi fazla sarkmamış kaslarda çok bolluğu olmayan ya da kısıtlı düzelme beklentisi olan hastalarda uygun bir seçenek olabilir. 4-5 noktadan küçük kesiler yapılır. Karna yaygın olarak ve yan kısımlara liposuction yapılır. Bu işlemi lazer lipolizle yapabiliriz. Ultrasonik olarak yapabiliriz. Peki fark nedir. İyileşme açısından farklar olabilir. Ultrasonik liposuctionda daha az kanama olabilir. Aynı şekilde lazer lipolizde de böyle olabilir. Doku daha az travmatize olabilir. Ama asıl önemli olan sizin durumunuz ve operasyon uygunluğunuzdur. Ameliyatı cihaz yapmaz. Cerrah yapar bu önemlidir. Bilinmesi gereken doğru yapılan işlemlerde sonuçların inanılmaz derecede farklı olmayabileceğidir. Sonrasında korse giydirilir. Hasta ertesi gün hastaneden çıkar. İyileşme değişkendir ama yaklaşık 1 hafta içinde günlük hayata daha rahat adapte olunabileceğidir.

Peki başka neler vardır. Mini karın germe ve liposuction işlemi başka bir seçenektir. Bunda sezeryan kesisi yanlara doğru uzatılır. Fazla cilt göbek altı alana ulaşmadan çıkarılır. Yoğun bir liposuction işlemi ile karın ön yan duvarları inceltilir. Dren konur. Ertesi gün alınır. Klasik karın germeden daha az ağrılı ve iyileşmesi daha kısadır. Kas sıkılaştırma bazen bu işleme eklenebilir. O zaman incelme daha bariz olur. Korse takılır.

Çok fazla sarkması olanlardaki seçenek karın germedir. Karında göbek alt kısımdaki cilt çıkarılır. Kas sıkılaşıtırılır. Yan kısımlara yoğun liposuction yapılır. Operasyon yaklaşık 3 saat sürer. 1-2 gece yatış gerekir. Drenler konur bir iki günde çekilir. Korse takılır. İyileşme kişiler arası değişmekle beraber herhangi bir sorun olmazsa yaklaşık 7-10 gün arasıdır.

 

Burun Estetiği Sonrası Tampon Konur mu?

Günümüzde artık eskiden olduğu gibi uzun gazlı bezler genelde kullanılmamaktadır. Bunun yerine sıklıkla silikon borulu tamponlar konulmakta. Bu tamponlarda 3-4.günlerde alınır. Alınırken ön kısımdaki tespit dikişi alınır ve tampon çıkarılır. Çok kısa süre alır.

Hangi hastaya tampon konmayabilir? Örneğin sadece burun ucuna yönelik işlemler yapıldıysa, burun sırtında çalışılmışsa konulmayabilir. Peki burun orta hatta işlem yapıldıysa konur mu ? Cevap hem hayır hem evet olabilir. Burunda ciddi eğrilik varsa silikon  tampon burnu orta hatta tutmada yardımcı olur. Sonucun ameliyat sonrası gibi kalmasına yardımcı olur. Ciddi eğrilik olmayan hastalarda burun arka kısımda kemik orta çatıdan başlayarak öne doğru konulan özel dikişler tampon yerini alabilir. Tampona ihtiyaç olmayabilir.

Yani durumunuz belirleyici olacaktır. Herkese yöenlik tek bir uygulama yoktur. Ayrıca tampon kullanılması sizi korkutmasın tampon genelde küçültülerek konulur bu da rahatsızlığı azaltır. Alınması çok ağrılı olmaz. Nefes almayı da çok engellemeyebilir. Ödemi azaltıcı etkiside olabilir çünkü tampon iç kısıma arkada ve önde  bası yaparak ödemin bu alanlarda oluşmasını azaltabilir.

Burun estetiği ankara hakkında daha detaylı bilgi için sizi de diğer yazılarımızı okumaya davet ediyoruz…

Silikon protezler genelde kas üzeri ve kas altı olarak bilinen iki plana konabilir.

Meme dokusu yeterli olanlarda kas üzeri doğru bir seçenek olabilir (daha doğrusu kas zarı altı plan).Göğüs kası üzerinde bir zar bulunur. Protez bu alana konulursa üzerinde bu zar yapısıda yer alır. Yaşı ileri olanlarda da bu plan tercih edilebilir. Meme dokusu yeterli olanlarda tercih edilebilir.

Kas altı plan yeterli meme dokusu ince olanlarda yapılabilir. Aslında tam olarak kas altı değil dual plan denen yukarda kas altı aşağıda kas üzeri plan son zamanlarda daha sık yapılmaktadır. Kas tarafından protezin yana itilmesi önlenmektedir. Alt kısımda da silikon meme dokusu altında kalır. Gençlerde bu plan daha çok tercih edilebilir. Göğüs dokusu ince olanlarda bu plan doğru bir tercih olabilir.

Burun Ameliyatı Sonrası

Salı, 09 Ocak 2018 by

Burun Operasyonları (rinoplasti) Sonrası Süreç

Burun kemik, kıkırdak ve deriden oluşur. Bu nedenle iyileşme süreci bu üç yapının iyileşmesini kapsar. Belirli bir süre gerekir. Operasyon genelde 2.5 saat kadar sürer. Genel anestezi altında yapılır.

Operasyon çıkışında genelde orta hatta tutturulan borulu silikon tamponlar konulur. Bunlar nefes almayı engellemez. Bu tamponlar kişinin burun büyüklüğüne göre şekillendirilebilir. Burun üzerine özel bant yapıştırılır. Üzerine termoplastik atel ya da cerrahın tecrübesine göre başka materyallerden alçı atel yapılır.

Tamponlar genelde 3-4 günde alınır. Hastalar bu işlemden çok korkmaktadırlar ama işlem kısa sürer ve eski burun içine konulan büyük gaz tamponlar kadar acı vermez. 7-8.günlerde ise alçı alınır. Bu işlemde çok ağrılı değildir.

Alçı alındıktan sonra burna bant yapışıtırılır. Açık rinoplasti yapıldıysa dikişler alınır. Bant yaklaşık 1 hafta kadar tutulabilir.

Şişlikler operasyon sonrası genelde yüz bölgesinde azalmıştır. Burun üzeri ve yan bölgelerde kalabilir. Bunlarda 6 ay içinde genelde normale dönecektir. Bütün bunların bir süreç olduğu unutulmamalıdır.İyileşme uzayabilir. En iyi cerrahlar tarafından yapılan operasyonlarda bile çeşitli nedenlere bağlı tekrarlayan operasyonlar görülebilir. Bu dönemde eğri burunlarda kıkırdak ve kemik yapı eski haline dönmek isteyecektir bu nedenle masaj önemli olabilir.cerrah tarafından söylenenlere uyulması önem kazanır. Takiplere gelmek önemlidir.

Dolgun hatları daha belirgin dudaklar kişiye  daha genç bir görünüm kazadırabilir. Dudak bölgesine hacmi verilme işlemleri basitçe dudağın doldurulması işlemleri değildir. İki dudak arasındaki orantı korunmalıdır. Normalde alt dudak üst dudak arası oran 1.65/1 civarındadır. Dolgu uygulaması yapılması demek üst dudağın alttan daha belirgin bir şekle getirilmesi anlamı taşımaz.

Dudak dolgusu olarak günümüzde genelde hyalüronik dolgular kullanılır. Kalıcığı yüksek ve daha geç eriyen materyaller reaksiyon yapabilir.  Dudak hacminden mennun olmayan hastalara dudak dolgusu ile hacim kazandırılabilir. Dudak dolgusu olarak kullanılan maddeler sıklıkla hyalüronik asit dolgulardır. Bu dolguların kalıcılık süresi değişkenlik göstermekle beraber 6-9 ay civarındadır.işlem sonrası bir süre şişlik ve morluklar görülebilir. Tam şekil alınması  birkaç hafta sürebilir. Genel olarak tek uygulamada 1 ml dolgu üzerine genelde çıkılmaz. Eğer ek hacim isteniyorsa sonraki süreçte hasta değerlendirilip. Ek uygulama yapılabilir. Dudak bölgesine yapılan dolgu diğer alanlara yapılan dolgudan genelde daha hızlı erir. Uygulama derinliği, kullanılan miktar bunu değiştirebilir.

Kanül tekniği ile bir noktadan girilerek bu dolgu yapılabilir. Ya da kendi iğnesi ile farklı alanlardan girilerek işlem gerçekleştirilebilir. Asimetriler öncesinde değerlendirilmelidir. Simetrik uygulamalar dışında dudağın farklı alanlarına asimetrik uygulamalar yapılabilir.

Peki dolgu hangi derinliğe yapılır. Dudak hareketlerine engel olmamak amacı ile genelde mukoza altı uygulamalar tercih edilebilir. Bu kalıcığı da arttırabilir.

Dudak dolgularını 8-12 ay arasında tekrarlatan hastalarda belirli bir miktar kalıcılık görülebilir. Verilen materyal bu alanda reaksiyona yol açıp fibrozis oluşturabilir. Bu da bir miktar kalıcılık oluşturabilir.

 

Yukarı