Botoksun kalıcılığı ne kadardır?

Botoks bir çeşit bakteri toksinidir. Kas sinir kavşağına bağlanarak kasların kasılmasını engeller. Bu sayede mimik kaslarımızın kasılması azalır Ve kırışıklıklarımızda açılmalar görülür.

Botoksun sık yapıldığı alanlar alın göz çevresi kaş arası bölgeleridir. Hastanın durumuna göre işlem öncesi hangi alanlara yapılacağı belirlenir ve botoks uygulaması gerçekleştirilir. Botoksun etkisi yaklaşık olarak 3-7 gün arasında ortaya çıkar. Hasta işlem sonrası yedi ve on günler arasında kontrole çağrılır gerekliyse ek doz uygulanır. Sonrasında botoksun kalıcılığı yaklaşık olarak 4-6 ay arasında olabilmektedir. Botoksun kişiler arasında kalıcılığı değişim göstermektedir. Kimi kişilerde altı ay civarında kalıcılık olabilmektedir. Kimilerinde ise dört ay civarı kalıcılıklar görülebilmektedir. Kaslarınızın durumu, sık mimik kullanma, botoks sonrası yüze yaptırılan bazı işlemler botoksun kalıcılığını değiştirebilir. Botoksun kalıcılığı ayrıca yapıldığı alanlar arasında değişkenlik gösterebilmektedir örneğin diş sıkma için yapılan bir botoks işleminin kalıcılığı göz çevresi botoks uygulamasından daha uzun olabilmektedir.

Kaş arasında kalıcılığı farklı olabilmekte alımı bölgesinde kalıcılığı daha farklı olabilmektedir standart olarak uygulanan botokstan sonra kişinin göz çevresindeki botoks daha erken dönebilir alın ve kaş arasındaki botoks daha geç zamanlarda geri dönebilir. Bu durumda kişisel farklar önem kazanmaktadır botoksun kalıcılığı ile ilgili olarak En doğru bilgiyi doktorunuzdan almanızda fayda vardır.

Botoks Uygulaması Ankara

Salı, 08 Eylül 2020 by

Botoks Ankara

Botoks işlemi son yıllarda çok sık uygulanmaya başlayan bir işlemdir. Alın bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesinde alın botoksu uygulaması yapılabilir.

Alın bölgesi kaş arası bölgesi uygun şekilde işaretlendikten sonra bu alanlara uygun dozlar verilir. Yaklaşık 3-7 gün içinde etki etmeye başlar ve yaklaşık olarak 4-6 aylar arasında etkinlik izlenebilir.Kaş arası kırışıklıkların giderilmesinde de gene kaş arası botoks işlemi yapılabilir.

Kaş arası bölgesinde uygun işaretlemeler yapıldıktan sonra bu alana verilecek uygun doz ile kaş arasındaki kırışıklıkların açılması hedeflenir. Aynı şekilde bu oğlanı verilen botoks yaklaşık olarak yedi gün içinde etki etmeye başlar ve hastanın durumuna kırışıklıklarının durumuna göre yaklaşık olarak 4-5 ya da altı aya kadar etkisi sürebilir.Burada bilinmesi ya da dikkat edilmesi gereken şey botoks’un etkinliğini ne kadar sürecektir burada kişisel farklar gerçekten çok önem kazanmaktadır. Kimi hastalarda etki tam olarak altı ay ya da daha üzerinde sürmekle beraber kimi hastalarda da etki daha kısa sürede çözüle bilmektedir. Sonuçta verilen Botoksun Bir ilaç olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Göz çevresi botoks uygulaması ile göz çevresinde yani kaz ayaklarımızda mevcut olan kırışıklıkların açılması hedeflenir Kazayak bölgesindeki kırışıklıklar uygun şekilde işaretlendikten sonra bu alana botoks uygulaması yapılabilir.

İşlemin etkisi gene yedi gün sonra çıkmaya başlar. Kalıcılık ise daha önce belirtildiği gibi dört ya da altı ay civarında olabilir. Aynı şekilde burada da kişisel farklar gerçekten öne çıkıyor gibi gözükmektedir.

Burun botoksunda burun uç kısmına yapılarak burun uç kısmının yukarıya doğru kaldırılması hedeflenebilir.Ayrıca burun üst kısmında bulunan kırışıklıklarda burun botoksu ile açılmaya çalışılabilir. Tüm bu uygulamalar aynı hastaya bir bütünü haliyle uygulanabildiği gibi ayrı ayrı da gerçekleştirilebilir. Örneğin kime hasta göz çevresine botoks uygulaması isterken kim hasta sadece anında ya da sadece kaş arası ne botoks uygulaması isteyebilir.üç yüz bölgesine yapılan botoks uygulamaları ile alakalı üç yüz bölgesinde çeşitli nedenlerle oluşan kırışıklıkların azaltılması ya da daha fazla kırışıklık buluşması engellemeye çalışır. Bu alanda yapılan botoksları ile kaşlarımız Bir miktar yukarı kalkar. Bu durumla ilgili olarak hekiminizden bilgi almanızda fayda vardır. Botoks ayrıca koltuk altının aşırı terlemesi durumunda da kullanılabilmektedir. Koltuk altında aşırı terleyen alan çeşitli yerlerden işaretle nerek bu alana yapılan botoks uygulaması sizi yaklaşık olarak altı ay kadar rahat ettirebilir. Bu alana yapılacak doz tamamen kişinin kendine özeldir her hasta için farklıdır. Gene botoks diş sıkma tedavisinde de kullanılabilir. Alt çenemizi Arka kısmında yeralan çiğneme kasımız zamanla çeşitli nedenlerle daha büyük hale gelebilir. Bu alana yapılacak botoks uygulaması ile bu kasımız küçültülmeye çalışılır, bu sayede diş sıkmamız azaltılabilir yüzümüzde var olan geniş görünüm daha üçgen bir hale getirilmeye çalışılan bilir. Gene bu durum kişiler arasında çok değişkendir en doğru bilgiyi doktorunuzdan almanızda fayda vardır.

  • Botoks Ankara işlemi, migren tedavisinde de kullanılabilir;
  • Ense kısmından kaynaklanan ağrılarımız
  • Şakaklardan kaynaklanan ağrımız,
  • Kaş arası bölgesi Ağrımız botoks uygulaması ile azaltılabilir

Burada kaslarımızın durumu önem kazanmaktadır. Kasın içinden ya da yakınından geçen sinir kas fonksiyonunın azaltılması ile üzerindeki baskı azaltılarak baş ağrısı azaltmaya çalışıyor gibi gözükmektedir. Bu durumla ilgili olarak gene doktorunuzdan ayrıntılı bilgi almanızda fayda vardır. Migren botoksu Ankara içinde uygulanacak doz çok farklıdır. Kimi hastada sadece ense bölgesine uygulama yapılırken kimi hastada sadece şakak bölgesinde uygulamalar yapılabilir. Kimi hastada ise tüm kafa bölgesinde ağrılarım mevcut olduğu alanlara botoks işlemi yapılabilir. Botoks Ankara uygulamalarında bilinmesi gereken şeyi kişiler arasında ilacın dozunu çok değişkenlik gösterdiğidir. Bu durumda ücretlerde farklı farklı olacaktır. Botoks Ankara işlem ücretleri ile ilgili olarak en doğru bilgiyi doktorunuzla görüşerek almanızda fayda vardır. Hastalardan gelen sık sorulardan biri de hangi yaş aralığında botoks işlemine başlanması gerektiğidir.Bunun net bir cevabı yoktur kişi kırışıklıklarından şikayetçi olmaya başladığı zaman, kişinin daha çok dikkatini çekmeye başladığı zaman botoksu Ankara işlemi yapılabilir. Ayrıca bazı hastalar alın göz çevresi kaş arası bölgelere daha erken yaşlarda botoksu Ankara işlemi yaptırarak oluşacak kırışıklıkların önüne geçmeye çalışmaktadır. Gerçekten de bazı alanlara tam olarak kırışıklıklar oturmadan önce yapılmaya başlanan botoksu Ankara işlemi ile ilerde oruç lan kırışıklıklar azaltılabilir. Ama bununla ilgili olarak tam bilmiyorum yapmak Ya da tam bir garanti vermek mümkün değildir.

Botoks Ankara’nın ne zaman yapılması gerektiğinin cevabını en iyi olarak doktorunuzla görüşmenizde almanızda fayda vardır. Botoks Ankara işleme yazılımı yapılmalı kışın mı yapılmalı gibi bir soruda bazen gelebilmektedir. Botoks işlemi genel olarak dört mevsim yapılabilen bir işlem gibi durmaktadır. Sizin ihtiyacınız ve doktorunuzun uygun görmesi önemlidir. Hamile hastalar, emziren annelere ya da çeşitli Hastalıklar nedeniyle botoksu Ankara işlemi yapılamayabilir. Bununla ilgili en doğru bilgiyi doktorunuzdan almanızda fayda vardır. Botoks Ankara işleminin kalıcılığı kişiler arasında ve bölgeler arasında çok değişken gibi durmaktadır. Kimi hastalarda daha uzun kalıcılık mevcut olurken kimi hastalarda çok daha kısa kalıcılıkları görülebilmektedir. Bu durumla ilgili olarak da gene doktorunuzdan bilgi almanızda fayda Vardır.

Bruksizm Tedavisi Ankara

Salı, 07 Nisan 2020 by

Diş Sıkma  Tedavisi Ankara, Bruksizm Tedavisi Ankara.

Altçenemizin her iki yan arka kısmında yer alan kaslar masseter kaslarıdır. Diş sıkma da yani bruksizm  olarak bilinen durumda Bu kaslarımız aşırı kasılabilir bu nedenle normalden daha büyük hale gelebilir. Bruksizm yani aşırı diş sıkma çok çeşitli nedenlere bağlı olabilir. Genetik nedenle olabilir.

Küçük yaşlardan başlayıp erişkin yaşa kadar uzanabilir. Kullanılan çeşitli ilaçlar bu duruma neden olabilir. Alkol kullanımı neden olabilir. Gene günlük hayatta yaşadığımız stres ve pek çok bilinmeyen nedenle Bruksizm AnkaraMeydana gelebilir. Bu durumun tedavisinde çok çeşitli yöntemler kullanılabilir. Bir tanesi de çene botoksu Ankara işlemidir.

Masseter botoksu Ankara İşlemi ile altçene yan kısımlarda yer alan Masseter Kaslarına botoks enjeksyonu yapılabilir. İşlem yaklaşık beş 10 dakika arasında sürmektedir.

Kas içine çeşitli noktalara, diş sıkma botoksu Ankara yapılabilir. İşlemin etkisi 7-10 Gün arasında başlayabilir. 6-7 ay civarındaEtkinlik görülebilir. Tekrarlayan uygulamalar ile etkinlik daha kalıcı hale gelebilir. Çene botoksu Ankara, masseter botoks Ankara, Diş sıkma botoks Ankara ücretleri değişkendir. Yapılacak doz, Hastanın durumu önemlidir. En doğru bilgiyi hekimimizden Almanızda fayda vardır. Çene botoksu Ankara ya da masseter botoksu Ankara uygulamaları dışında hafif şekilde diş sıkması bulunan hastalara botoks yapılmayabilir.

Bu hastalara altta yatan sitresi oluşturan durumun ortadan kaldırılması önerilebilir ayrıca bazı hastalarda kas gevşetici ağrı kesici Verilmesi durumunda rahatlamaya neden olabilir. Bazen kullanabilen hastalar Gece plağı uygulaması diş hekimlerini öneli bilmektedir.

Çene botoksu Ankara,Bruksizm botoks , Diş sıkma tedavisi Ankara ile İlgili olarak ayrıntılı bilgi almak ya da hangi tedavinin size uygun olduğunun Tespit edilmesi için hekiminizle görüşmenizde fayda vardır.

Ankara Botoks Fiyatları 2020

Çarşamba, 01 Ocak 2020 by

Botoks yani Botulinum toksin uygulaması günümüzde en sık yapılan ameliyat dışı estetik işlemlerden birisidir. Sıklıkla, göz çevresi alın kaş arası bölgelerine uygulanmaktadır. Bunun dışında masseter kasına yapılarak diş sıkma tedavisinde kullanılabilir, çene botoksu Ankara ile ayrıca bu sayede yüzün alt kısmında incelme sağlanabilir. Migren hastalarında kullanılabilir. Tetik noktaların olduğu alanlara yapılabilir çevre bölgedeki kaslarda rahatlama sağlar ve sinire yapılan baskı azalabilir. Migren botoksu Ankara bu sayede baş ağrısını azaltabilir. Atak sıklığını azaltabilir. Botoks Ankara ile başta belirttiğimiz gibi kaz ayağı botoksu ile göz çevresi kırışıklıkları azalabilir. Alın botoksu Ankara ile alın çizgilerimiz azalabilir. Kaş arası botoksu Ankara ile de kaş çatma azalabilir kaş arası kırışıklıkları azalabilir. Baby botoks Ankara daha düşük dozlarda botoks uygulamasıdır. Daha düşük dozlar yapılabilir. Botoks Ankara kalıcılığı değişkendir, yaklaşık 4-6 ay arası olabilir. Çene botoksu Ankara ya da masseter botoksu Ankara kalıcılığı daha uzun gibi durmaktadır. Bu işlem 3-4 kere tekrarlandığı zaman kasta ciddi anlamda küçülme olabilir, sonrasında kalıcılık daha uzun süre olabilir. Tabiki en doğru bilgiyi hekim verebilir. Botoks fiyatları Ankara değişkendir. Ankara botoks fiyatları için en doğru bilgiyi hekim görüşmesinde almakta fayda vardır.

Ankara Botoks 2019 fiyatları uygulama yapılan yere göre değişkenlik gösterdi. Ankara botoks 2020 fiyatları değişkendir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye göre değişkenlik gösterir.

Çene Dolgusu Ankara

Pazartesi, 23 Eylül 2019 by

Çene Dolgusu Ankara

Alt çene kemiğimiz zamanla yaşlanma süreci içinde hacim kaybeder. Daha belirgin bir alt çene kişide bir gençlik ifadesi sağlayabilir. Alt çene ucu, alt çene yan kısımlarda daha belirgin hatlar genelde daha üçgen bir yüz ifadesi sağlayabilir. Bunu sağlamak için ameliyatlı seçenekler olabilir. Ameliyatsız olarak dolgu uygulamaları ile alt çenenin daha belirgin hale getirilmesi mümkün olabilir.

Çene dolgusu Ankara uygulamasında çene uç kısıma dolgu yapılabilir. Alt dudak alt kısıma sıklıkla dolgu yapılarak çene boyu arttırılabilir. Bu alanda dolgu genelde kemik üzerine derin plana yapılır. Çok çeşitli dolgu maddeleri vardır. Bu alanda sıklıkla hyalüronik asit içeren dolgular verilebilir. Bu dolguların iyi tarafı gerektiği zaman eritilerek yok edilebilmesidir. Kalıcılık kişiler arası değişken olmakla beraber bu alanda sıklık 12-24 ay arası kalıcılık beklenebilir. Bu kişinin hacim eksikliği ile de ilgilidir. Bu alan dışında çene yan kısımlarında kemik üzeri alana dolgu verilebilir. Her iki tarafta yapılan belirginleştirme ile yüz daha üçgen hale gelebilir. Bu alanlarda gidecek dolgu miktarı beklenti ile ilgilidir. Hacim eksikliği önemlidir. Işlem sıklıkla çok ağrılı değildir. Bir iki noktadan girilerek dolgu verilir. Morluk şişlik olabilir. Tam etki görülmesi 1 hafta on gün kadar zaman alabilir. Belirli bir etki genelde hemen farkedilir.

Önemli nokta doğallığın bozulmamasıdır. Çene dolgusu Ankara fiyatları kullanılan malzeme ile değişkendir. Kullanılan dolgu sayısı önemlidir. Çene dolgusu fiyatları ve çene dolgusu ankara fiyatları ile ilgili en doğru bilgiyi doktorunuzdan almanızda fayda vardır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ankara

Pazartesi, 23 Eylül 2019 by

Yaşlanma ile beraber yanak bölgesinde gençlikte var olan üçgen tersine döner,yüz aşağı doğru sarkar. Elmacık kemik bölgesi hacimlendirilirse yüz daha üçgen bir görünüm alabilir. Daha genç bir görünüm olabilir. Bu işlem için elmacık kemiği dolgusu ankara, yanak dolgusu ankara işlemleri yapılabilir. Bu alana dolgu uygulamaları ile daha üçgen bir yüz elde edilmeye çalışılır.

Elmacık kemiği dolgusu ankara ya da yanak dolgusu ankara işlemleri sıklıkla hyalüronik asit dolgular ile yapılır. Bu alan için kullanılan dolguların kalıcılıkları daha farklıdır. Genelde 12-24 ay arasında kalıcılık vardır denebilir. Elmacık kemik bölgesinde bazı alanlara işaretleme yapılarak derinde kemik üzeri alana dolgu yapılır. Sıklıkla çok ağrılı olmayan bir işlemdir. Morluk şişlik olabilir. Etki genelde hemen belli olur. Tam halini alması 1 hafta kadar alabilir.

Elmacık kemiği ankara dolgusu fiyatları değişkendir. Verilen ürün önemlidir. Verilen miktar önemlidir. En önemlisi sizin ihtiyacınız olan miktar. Bunu en doğru olarak belirleyecek olan doktorunuzdur. Elmacık kemiği dolgusu ankara, yanak dolgusu ankara ile ilgili olarak en doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Yanak Dolgusu Ankara

Pazartesi, 23 Eylül 2019 by

Gençlikte yüzümüzde üçgen bir görünüm vardır. Bu yaşlanma süreci ile beraber tersine döner,ters üçgen olur. Bu durum çeşitli ameliyatlar ve ameliyat dışı tekniklerle düzeltilmeye çalışılmaktadır. Yanak bölgesinde elmacık kemik üzerine yapılan dolgu işlemleri bunlardan biridir. Bu alanda sıklıkla hyalüronik asit dolgular yapılmaktadır. Bu dolgularda kalıcılık 12-24 ay kadar olabilir. Kemik üzeri alana, derin planda dolgu yapılabilir. Belirli alanlara işaretleme yapılır. Sonrasında yanak dolgusu ankara yapılabilir. Işlem çok ağrılı değildir. Morluk şişlik olabilir. Etki genelde hemen görülür. Tam etkinin anlaşılması 10 gün kadar sürebilir.

Yanak dolgusu ankara, elmacık kemiği dolgusu ankara uygulamasında hacim eksikliğinin miktarı önemlidir. Yani ne kadar dolgu ile belirgin bir düzelme olacağı önemlidir. Tek dolgu bazen yani 1 ml dolgu yeterli olmayabilir. Aynı anda elmacık kemiği ön kısıma, üst çene kemiği yan kısıma dolgu yapmak gerekli olabilir. Bunu doktorunuz belirleyecektir. Yanak dolgusu fiyatları ankara bu nedenle değişkendir. Verilen dolgunun özelliği, kaç enjektör dolgu yapılacağı fiyatı değiştirir. Bu konu ile ilgili olarak en doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.

DUDAK DOLGUSU NEDİR?

Cuma, 30 Mart 2018 by

DUDAKLARIN DAHA DOLGUN OLMASI GENÇLİK GÖSTERGESİ OLABİLİR. YAŞLA BERABER DUDAKLARDA HACİM KAYBI OLABİLİR. ÖZELLİKLE ÜST DUDAK İÇE DOĞRU DÖNEBİLİR. DUDAK ÜZERİNDE KIRIŞIKLIKLAR ARTABİLİR. ÖZELLİKLE SİGARA İÇENLERDE,GÜNEŞ HASARI BULUNANLARDA BU DAHA BELİRGİN OLABİLİR.

DUDAK DOLGUSU İLE BU DURUM BİRAZ OLSUN GERİ DÖNEBİLİR. ÇOK ÇEŞİTLİ DOLGULAR MEVCUTTUR. HER DOLGU HER ALANA YAPILMAZ. DUDAK İÇİN GENELDE HYALÜRONİK ASİT DOLGULAR KULLANILABİLİR. DOLGU GENELDE 1 ML ENJEKTÖR İÇİNDEDİR. SİZE ÖZELDİR. TEK KULLANIMLIKTIR.

İŞLEM ÖNCESİ DUDAK BÖLGESİNE UYUŞTURUCU KREMLER SÜRÜLEBİLİR. BU SAYEDE İŞLEM DAHA KONFORLU DAHA AZ AĞRILI OLABİLİR. ALT DUDAK ÜST DUDAK ARASINDA BİR ORAN VARDIR. İŞLEMDE BU KORUNMAYA ÇALIŞILIR. DUDAĞIN ANA YAPILARI DAHA BELİRGİN HALE GETİRİLMEYE ÇALIŞILIR. GÖVDESİ KALINLAŞTIRILIR. YAKLAŞIK 15 DK SÜRER. SONRASINDA BUZ UYGULAMASI YAPILIRSA ÖDEM DAHA AZ OLABİLİR. DUDAK DOLGUSU ENJEKTÖRÜN PAKETİNDE GELEN İNCE İĞNELERLE DE YAPILABİLİR. KANÜL İLE DE YAPILABİLİR. BURADA DOKTORUN TECRÜBESİ ÖNEM KAZANIR.

İŞLEMİN KALICILIĞI YAKLAŞIK 6 AY 1 YIL ARASINDADIR. TEKRARLAYAN UYGULAMALAR İLE KALICILIK ARTABİLİR.

 

 

Kompozit Meme Büyütme Nedir?

Pazartesi, 19 Mart 2018 by

Göğüs büyütme operasyonları genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık 1.5 saat sürer. Operasyon öncesi muayenede durumunuz belirlenip konulacak protez boyu, koyulacak plan tespiti yapılır.

Genç ince dokulu hastalalarda kas altı plan yani dual plan genelde tercih edilebilir. Bu operasyonda protezin üst kısımda zamanla daha belirgin hale gelmesinin önüne geçilir. Kas üzeri yani fasya altı planda ise meme dokusu yeterli olmalıdır.

Bütün hassas planlamalara karşın bazı hastalarda protez zamanla belirgin hale gelip elle hissedilir. Bunun önüne geçmek için meme büyütme ile beraber yağ enjeksiyonları yapılabilir. Özellikle protezin konduğu alan üst kısıma yağ enjekte edilebilir. Bu bu alanlarda protezin ele gelmesini engelleyebilir. Gene protezin yan ve iç kısımlarına yağ enjekte edilebilir. Yağ enjeksiyonları kas zarı altı planda daha sık uygulanabilir ama kas altı planda doku ince ise tercih edilebilir.

Ayrıca bu hastalarda göğüs kemiğinde çöküklük deformiteleride bulunabilir. Memeler arası asimetriler bulunabilir. Göğüs kemiği üzerine, asimetri yani farklılıkları gidermek için yağ enjeksiyonu yapılabilir. Daha doğal sonuçlar alınabilir. Teknik olarak bu işlem sırasında proteze zarar verilmemelidir.

Son olarak yağ enjeksiyonu için yağ karın bölgesinden alınabilir. Ya da hangi bölgeniz uygunsa oradan alınır. Burada kanül için giriş delikleri olur. Bu alanlarda belirgin izler kalmayabilir.

Karın bölgesi kilo alıp verme, doğum gibi pek çok nedenle deforme olabilir. Bu durumlarda karın kasları bollaşır. Karın alt bazen üst kısımdada yağ fazlalıkları meydana gelebilir. Peki bu durumda hastalara neler yapılabilir.

Karın bölgesi liposuctionu karın cildi fazla sarkmamış kaslarda çok bolluğu olmayan ya da kısıtlı düzelme beklentisi olan hastalarda uygun bir seçenek olabilir. 4-5 noktadan küçük kesiler yapılır. Karna yaygın olarak ve yan kısımlara liposuction yapılır. Bu işlemi lazer lipolizle yapabiliriz. Ultrasonik olarak yapabiliriz. Peki fark nedir. İyileşme açısından farklar olabilir. Ultrasonik liposuctionda daha az kanama olabilir. Aynı şekilde lazer lipolizde de böyle olabilir. Doku daha az travmatize olabilir. Ama asıl önemli olan sizin durumunuz ve operasyon uygunluğunuzdur. Ameliyatı cihaz yapmaz. Cerrah yapar bu önemlidir. Bilinmesi gereken doğru yapılan işlemlerde sonuçların inanılmaz derecede farklı olmayabileceğidir. Sonrasında korse giydirilir. Hasta ertesi gün hastaneden çıkar. İyileşme değişkendir ama yaklaşık 1 hafta içinde günlük hayata daha rahat adapte olunabileceğidir.

Peki başka neler vardır. Mini karın germe ve liposuction işlemi başka bir seçenektir. Bunda sezeryan kesisi yanlara doğru uzatılır. Fazla cilt göbek altı alana ulaşmadan çıkarılır. Yoğun bir liposuction işlemi ile karın ön yan duvarları inceltilir. Dren konur. Ertesi gün alınır. Klasik karın germeden daha az ağrılı ve iyileşmesi daha kısadır. Kas sıkılaştırma bazen bu işleme eklenebilir. O zaman incelme daha bariz olur. Korse takılır.

Çok fazla sarkması olanlardaki seçenek karın germedir. Karında göbek alt kısımdaki cilt çıkarılır. Kas sıkılaşıtırılır. Yan kısımlara yoğun liposuction yapılır. Operasyon yaklaşık 3 saat sürer. 1-2 gece yatış gerekir. Drenler konur bir iki günde çekilir. Korse takılır. İyileşme kişiler arası değişmekle beraber herhangi bir sorun olmazsa yaklaşık 7-10 gün arasıdır.

 

Burun Estetiği Sonrası Tampon Konur mu?

Günümüzde artık eskiden olduğu gibi uzun gazlı bezler genelde kullanılmamaktadır. Bunun yerine sıklıkla silikon borulu tamponlar konulmakta. Bu tamponlarda 3-4.günlerde alınır. Alınırken ön kısımdaki tespit dikişi alınır ve tampon çıkarılır. Çok kısa süre alır.

Hangi hastaya tampon konmayabilir? Örneğin sadece burun ucuna yönelik işlemler yapıldıysa, burun sırtında çalışılmışsa konulmayabilir. Peki burun orta hatta işlem yapıldıysa konur mu ? Cevap hem hayır hem evet olabilir. Burunda ciddi eğrilik varsa silikon  tampon burnu orta hatta tutmada yardımcı olur. Sonucun ameliyat sonrası gibi kalmasına yardımcı olur. Ciddi eğrilik olmayan hastalarda burun arka kısımda kemik orta çatıdan başlayarak öne doğru konulan özel dikişler tampon yerini alabilir. Tampona ihtiyaç olmayabilir.

Yani durumunuz belirleyici olacaktır. Herkese yöenlik tek bir uygulama yoktur. Ayrıca tampon kullanılması sizi korkutmasın tampon genelde küçültülerek konulur bu da rahatsızlığı azaltır. Alınması çok ağrılı olmaz. Nefes almayı da çok engellemeyebilir. Ödemi azaltıcı etkiside olabilir çünkü tampon iç kısıma arkada ve önde  bası yaparak ödemin bu alanlarda oluşmasını azaltabilir.

Burun estetiği ankara hakkında daha detaylı bilgi için sizi de diğer yazılarımızı okumaya davet ediyoruz…

Silikon protezler genelde kas üzeri ve kas altı olarak bilinen iki plana konabilir.

Meme dokusu yeterli olanlarda kas üzeri doğru bir seçenek olabilir (daha doğrusu kas zarı altı plan).Göğüs kası üzerinde bir zar bulunur. Protez bu alana konulursa üzerinde bu zar yapısıda yer alır. Yaşı ileri olanlarda da bu plan tercih edilebilir. Meme dokusu yeterli olanlarda tercih edilebilir.

Kas altı plan yeterli meme dokusu ince olanlarda yapılabilir. Aslında tam olarak kas altı değil dual plan denen yukarda kas altı aşağıda kas üzeri plan son zamanlarda daha sık yapılmaktadır. Kas tarafından protezin yana itilmesi önlenmektedir. Alt kısımda da silikon meme dokusu altında kalır. Gençlerde bu plan daha çok tercih edilebilir. Göğüs dokusu ince olanlarda bu plan doğru bir tercih olabilir.

Yukarı