Burun Estetiği Sonrası Tampon Konur mu?

Günümüzde artık eskiden olduğu gibi uzun gazlı bezler genelde kullanılmamaktadır. Bunun yerine sıklıkla silikon borulu tamponlar konulmakta. Bu tamponlarda 3-4.günlerde alınır. Alınırken ön kısımdaki tespit dikişi alınır ve tampon çıkarılır. Çok kısa süre alır.

Hangi hastaya tampon konmayabilir? Örneğin sadece burun ucuna yönelik işlemler yapıldıysa, burun sırtında çalışılmışsa konulmayabilir. Peki burun orta hatta işlem yapıldıysa konur mu ? Cevap hem hayır hem evet olabilir. Burunda ciddi eğrilik varsa silikon  tampon burnu orta hatta tutmada yardımcı olur. Sonucun ameliyat sonrası gibi kalmasına yardımcı olur. Ciddi eğrilik olmayan hastalarda burun arka kısımda kemik orta çatıdan başlayarak öne doğru konulan özel dikişler tampon yerini alabilir. Tampona ihtiyaç olmayabilir.

Yani durumunuz belirleyici olacaktır. Herkese yöenlik tek bir uygulama yoktur. Ayrıca tampon kullanılması sizi korkutmasın tampon genelde küçültülerek konulur bu da rahatsızlığı azaltır. Alınması çok ağrılı olmaz. Nefes almayı da çok engellemeyebilir. Ödemi azaltıcı etkiside olabilir çünkü tampon iç kısıma arkada ve önde  bası yaparak ödemin bu alanlarda oluşmasını azaltabilir.

Burun estetiği ankara hakkında daha detaylı bilgi için sizi de diğer yazılarımızı okumaya davet ediyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir