DUDAKLARIN DAHA DOLGUN OLMASI GENÇLİK GÖSTERGESİ OLABİLİR. YAŞLA BERABER DUDAKLARDA HACİM KAYBI OLABİLİR. ÖZELLİKLE ÜST DUDAK İÇE DOĞRU DÖNEBİLİR. DUDAK ÜZERİNDE KIRIŞIKLIKLAR ARTABİLİR. ÖZELLİKLE SİGARA İÇENLERDE,GÜNEŞ HASARI BULUNANLARDA BU DAHA BELİRGİN OLABİLİR.

DUDAK DOLGUSU İLE BU DURUM BİRAZ OLSUN GERİ DÖNEBİLİR. ÇOK ÇEŞİTLİ DOLGULAR MEVCUTTUR. HER DOLGU HER ALANA YAPILMAZ. DUDAK İÇİN GENELDE HYALÜRONİK ASİT DOLGULAR KULLANILABİLİR. DOLGU GENELDE 1 ML ENJEKTÖR İÇİNDEDİR. SİZE ÖZELDİR. TEK KULLANIMLIKTIR.

İŞLEM ÖNCESİ DUDAK BÖLGESİNE UYUŞTURUCU KREMLER SÜRÜLEBİLİR. BU SAYEDE İŞLEM DAHA KONFORLU DAHA AZ AĞRILI OLABİLİR. ALT DUDAK ÜST DUDAK ARASINDA BİR ORAN VARDIR. İŞLEMDE BU KORUNMAYA ÇALIŞILIR. DUDAĞIN ANA YAPILARI DAHA BELİRGİN HALE GETİRİLMEYE ÇALIŞILIR. GÖVDESİ KALINLAŞTIRILIR. YAKLAŞIK 15 DK SÜRER. SONRASINDA BUZ UYGULAMASI YAPILIRSA ÖDEM DAHA AZ OLABİLİR. DUDAK DOLGUSU ENJEKTÖRÜN PAKETİNDE GELEN İNCE İĞNELERLE DE YAPILABİLİR. KANÜL İLE DE YAPILABİLİR. BURADA DOKTORUN TECRÜBESİ ÖNEM KAZANIR.

İŞLEMİN KALICILIĞI YAKLAŞIK 6 AY 1 YIL ARASINDADIR. TEKRARLAYAN UYGULAMALAR İLE KALICILIK ARTABİLİR.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir