Göğüs büyütme operasyonları genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık 1.5 saat sürer. Operasyon öncesi muayenede durumunuz belirlenip konulacak protez boyu, koyulacak plan tespiti yapılır.

Genç ince dokulu hastalalarda kas altı plan yani dual plan genelde tercih edilebilir. Bu operasyonda protezin üst kısımda zamanla daha belirgin hale gelmesinin önüne geçilir. Kas üzeri yani fasya altı planda ise meme dokusu yeterli olmalıdır.

Bütün hassas planlamalara karşın bazı hastalarda protez zamanla belirgin hale gelip elle hissedilir. Bunun önüne geçmek için meme büyütme ile beraber yağ enjeksiyonları yapılabilir. Özellikle protezin konduğu alan üst kısıma yağ enjekte edilebilir. Bu bu alanlarda protezin ele gelmesini engelleyebilir. Gene protezin yan ve iç kısımlarına yağ enjekte edilebilir. Yağ enjeksiyonları kas zarı altı planda daha sık uygulanabilir ama kas altı planda doku ince ise tercih edilebilir.

Ayrıca bu hastalarda göğüs kemiğinde çöküklük deformiteleride bulunabilir. Memeler arası asimetriler bulunabilir. Göğüs kemiği üzerine, asimetri yani farklılıkları gidermek için yağ enjeksiyonu yapılabilir. Daha doğal sonuçlar alınabilir. Teknik olarak bu işlem sırasında proteze zarar verilmemelidir.

Son olarak yağ enjeksiyonu için yağ karın bölgesinden alınabilir. Ya da hangi bölgeniz uygunsa oradan alınır. Burada kanül için giriş delikleri olur. Bu alanlarda belirgin izler kalmayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir