Dudak Dolgusu Uygulamaları.

Dudaklarımız yaşla beraber hacim kaybedebilir ya da doğuştan itibaren daha hacimsiz dudaklara sahip olabiliriz. Daha belirgin görünür kırmızı hattı daha ön planda olan dudaklar kişiyi daha genç gösterebilir.

Dudak hacmimizi arttırmak için en sık yapılan ameliyatsız estetik işlemlerden birisi de dudak dolgusu uygulamasıdır. Dudak hacmimizi artırmak için kişinin kendisinden alınan yağ dokusu kullanılabilir. Bu bir ameliyattır. Bir alandan yağ alıp işlemden geçirdikten sonra dudaklara verilebilir. Diğer bir işlem ameliyatsız bir uygulama olan dudak dolgusu işlemidir.

Dudak dolgusu için çok çeşitli materyaller kullanılmaktadır. Piyasada çok farklı dudak dolguları mevcuttur. Genel olarak dudaklara günümüzde en sık yapılan dolgu hyalüronik asit içeren dudak dolgusu ürünleridir.

Bunun dışında çok farklı yapılara sahip dolgu ürünleri dudağa yapılmaktadır. Genel yaklaşım olarak eritilemeyen dolgu ürünlerinin dudak için kullanılması çok uygun olmayabilir. Tabii ki en doğru bilgiyi doktorunuz verecektir. Dudak dolgusu uygulamalarında kullanılan dolgular genel olarak Eritililebilen dolgulardır.Dudak dolgusu işlemi öncesi hastaya genelde dudaklara uyuşturucu bir krem sürülebilir. Belirli bir süre kremin etki göstermesi için beklemek gereklidir. Sonrasında bazı hastalarda lokal Anestezi uygulaması bazı durumlarda yapılabilir. İşlem yaklaşık olarak beş 10 dakika arası kadar sürebilir.

Dudak dolgusu uygulamalarında çok çeşitli teknikler vardır. Kimi teknikler dolgunun içinden çıkan iğnelerle dolgunun yapılmasıdır. Kimi tekniklerde dudağı biraz daha uzak bir alandan girilerek kanül ismi verilen künt uçlu İğnelerle bu işlemi yapılabilir. Bir teknik diğer tekniğe üstün değildir. Kimi hastalarda birkaç noktadan girilerek bu işlem yapılmakta kimi hastalarda ise farklı noktalardan girilerek dudak dolgusu gerçekleştirilmektedir. Buradaki tercih hekiminize bağlıdır tecrübesinin ne yönde olduğu önemlidir. Dudak dolgusu uygulamaları günümüzde daha sıklıkla daha derin yapılarına dolgu verilmesi uygulamalarından uzaklaşmış gibi görünmektedir.

Genelde mukoza denen dudak derisinin altına dolgu işlemleri gerçekleştirilerek dudak hacminin ön plana çıkarılması sağlanmaya çalışılır. Burada doktorunuzun tercihleri önemlidir. İşlem sonrası bir miktar şişlik ödem ve bazı hastalarda morluklar gerçekleşebilir. Bunlar tabii ki geçicidir. İşlem sonrası hemen yapılan buz uygulaması şişlik ve morlukları daha az olmasını sağlayabilir. Sonrasında aşırı sıcak içeceklerden bir süre uzak durulabilir. Doktorunuzun önerilerini dikkate almakta fayda vardır. Dudak dolgusunun kalıcılığı genel olarak 6:12 aylar arasında gibi görünmektedir. Kimi hastalarda daha az kimi hastalarda ise daha uzun süre kalıcı olabilir. Dudak dolgusu işlemi yapıldıktan sonra hiç yapılmadığı ilk haline genel olarak dönmüyor gibi görünmektedir. Yani yapılan dudak dolgusu erise bile bir miktar kalıcılık olabilir. Dudak dolgusu uygulamaları dudak hacmini belirginleştirmek için yapılan ameliyatsız bir estetik uygulamadır. Dudak dolgusu fiyatları çok değişken olabilir. Piyasada çok çeşitli dolgu materyalleri mevcuttur bunların fiyatları çok farklıdır. Sizin ihtiyaçlarınız önemlidir ayrıca doktorunuzun tecrübesi de önemlidir. Dudak dolgusu fiyatları ile ilgili olarak doktorunuzdan bilgi Almanızda fayda vardır. Dudak dolgusu fiyatları ile ilgili olarak hekiminizle görüşmenizde fayda vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir